Android 11 Güncellemesi Xiaomi Mi A3 Kullanıcılarını Nasıl Etkileyecek?

Android 11 Güncellemesi Xiaomi Mi A3 Kullanıcılarını Nasıl Etkileyecek?

Xiaomi markasına ait bir model olan Mi A3, son dönemlerde Android 11 güncellemesi ile sık sık gündeme geliyor. Sebebi ise bu güncellemenin bu akıllı cihaz için uygun olmaması. Bu da telefon kullanılarının canını sıkan bir durum oluyor.

Çin merkezli bir telefon markası olan Xiaomi, bilindiği üzere son dönemlerde başarılı akıllı cihazlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Ancak ne var ki adı başka bir dedikoduya karışmış durumda. Android 11 güncellesi alan Xiaomi Mi A3 model telefon kullanıcıları için can sıkıcı bir durum yaşatıyor. Hemen hemen 1.4 GB boyuta sahip olan yeni güncellemenin telefon için sistemsel iyileştirmeye fayda sağlayacağı umuluyordu. Yapılan tetkiklere göre ise yeni güncelleme telefonu daha kötü bir duruma sürükledi.

Android 11 Güncellemesi Sonucunda Neler Olacak?

Android 11 güncellemesinin Xiaomi Mi A3 modeli için kötü sonuçlar doğurduğunu söylemiştik. Peki şimdi ne olacak? Kullanıcılar bu durumdan nasıl etkilendi? Kullanıcıları bundan sonraki aşamada neler bekliyor? soruları önemini korumaya devam ediyor.         

Android güncellemelerinin yenisi ne zaman gelecek bilinmiyor ama kullanıcılar için tek tavsiye yeni güncellemeyi beklemeleri. Teknogaste.com sitesi yazarının aktardığı bilgiye göre, XDA geliştiricileri bu güncellemeyi yükleyen Xiaomi Mi A3 modeli kullanıcılarının cihazları işlevini kaybetti. Android 11 güncellemesi sonrası kullanıların şikayetleri arttı. Öyle ki telefonları artık cevap vermiyor ve kullanılmaz bir duruma geldi. Mi A3 modeline sunulan bu güncellemenin yeni olmasından yana tek avantajı ise henüz her kullanıcının bu güncellemeyi yapmamış olması. Güncellemeyi yapmayan Xiaomi kullanıcıları telefonlarını sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ederken güncellemeyi yükleyen kullanıcılar ise bu sorunun ne zaman çözüleceğini merakla bekliyor.

Xiaomi markasına ait olan Mi A3 modeli daha önce de bir sorunla karşılaşmıştı. Bu da kullanıcılarını korkutmuştu. Android 11 güncellemesi yapılan telefonlarda çift sim kart özelliği yok olmuştu. Bu sorunu da başka bir güncelleme ile düzeltme şansı yakalanmıştı. Şimdi ise Android 11 güncellemesinin ne zaman düzeltileceği, kullanıcıların telefonlarını sorunsuz bir şekilde ne zaman kullanmaya başlayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak : www.teknogaste.com


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER