Okulda "Kim FETÖ’yü seviyor, kim Erdoğan’ı seviyor" yoklaması

İskenderun’da bulunan Mithat Paşa İlköğretim Okulu’nda din hocası öğrencilere “Kim FETÖ’yü seviyor, kim Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyor” diye sordu

Okulda "Kim FETÖ’yü seviyor, kim Erdoğan’ı seviyor" yoklaması

İskenderun’da bulunan Mithat Paşa İlköğretim Okulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni M.A, 15 Temmuz anma programı kapsamında işlediği ilk dersinde 4. sınıf öğrencilerine “Kim FETÖ’yü seviyor, kim Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyor” diye sordu.

Tugay Demir’in Evrensel’deki haberine göre veliler, 22 Eylül tarihinde işlenen derste M.A’nın “Kim AKP’li, kim CHP’li kim HDP’li” diyerek 9-10 yaş grubundaki öğrencilerden el kaldırmalarını istediğini de söyledi.

Okul müdürü Berivan Kuyubaşıoğlu da, velilerin iddiasını doğrulayarak, “Öğretmenimiz biraz fazla detaya girmiş. Kendisine yazılı ihtar verdik” dedi.

İsmini vermek istemeyen bir veli, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni M.A.’nın “FETÖ kim biliyor musunuz?” “Kötü askerler darbe yapmaya çalıştı, cumhurbaşkanımız buna engel oldu” dediğini söyledi.

15 Temmuz da yaşananlara ilişkin belgeselin sınıfta izletilmesine de tepki gösteren veli, “Biz darbe günü ve sonrasında çocuklarımızın psikolojisi bozulmasın, savaş mı var diye endişe etmemeleri için tv bile açmadık. 8-9 yaş grubundaki çocuklara darbe, tank, çatışma görüntüleri izletilmesi akla uygun bir şey değil” dedi.

Bir başka veli ise öğretmenlerinin çocuklara hakaret ederek baskı altına aldığını, öğrencilerin din kültürü dersinin olduğu gün okula gitmek istemediğini ifade etti.

Çocuklarının laik ve bilimsel bir eğitim almasını istediklerini söyleyen veliler, din dersinin olduğu günler çocukların kendilerini güvende hissetmeleri adına sınıfın kapısında bekleyeceklerini ve öğretmeni milli eğitim müdürüne şikâyet edeceklerini ifade etti.

‘FAZLA DETAYA GİRMİŞ’ AÇIKLAMASI

Okul müdürü Berivan Kuyubaşıoğlu, velilerin şikayeti doğrultusunda öğretmen M.A’ya yazılı ihtar verdiklerini söyledi.

Kuyubaşıoğlu’nun, Din Kültürü Öğretmeni M.A’nın derste sorduğu sorulara ilişkin yanıtı da “Okulumuza yeni atanan öğretmenimiz bakanlıktan gelen yazı doğrultusunda bu konuları işlemiş ancak anladığımız kadarıyla biraz fazla detaya girmiş” oldu.

Kuyubaşıoğlu, “Olayın tekrarlanması durumunda gerekli işlemleri uygulayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 17:35
YORUM EKLE