Okula gidiş saatleri değişiyor

Öğrencilerin alacakaranlıkta okula gitmek zorunda kalmasına tepkiler Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştı

Okula gidiş saatleri değişiyor

Enerji Bakanlığı yaz saati uygulamasına geri dönülmesine onay vermeyince, çok erken başlayan okullar için MEB harekete geçtiği belirtiliyor.

Derse başlama saatleri ileri alınıyor! Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın görüştüğü Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bu konuda bir hazırlık yapıldığını söylediği öğrenildi.

Cumhuriyet gazetesinden Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, yaz saati uygulamasının tüm yıla yayılması ve günlerin kısalmasıyla öğrencilerin alacakaranlıkta okula gitmek zorunda kalmasına tepkiler Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın kalıcı yaz saati uygulaması ile ilgili “geri adım atılmayacağını” açıklamasının ardından Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, dün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştü.

Yılmaz’ın, ders zilinin daha geç çalması ile ilgili çalışmanın yapılacağını, tüm il milli eğitim müdürlüklerine gönderilecek bir genelge ile sorunun il bazında çözüleceğini söylediğini aktardı.

Haberde Nazlıaka’nın, düzenleme için, “Bir servis kazasını, bir felaketi mi bekliyorsunuz” dediği ifade edildi. Yılmaz’ın ise “ders zilinin daha geç çalması için çalışma yapılacağını, tüm il milli eğitim müdürlüklerine genelge gönderileceğini, böylece sorunun il bazında çözüleceğini” söylediği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 19:08

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER