Marmara Üniversitesi’nde 35 ‘barış’ akademisyenine soruşturma

Marmara Üniversitesi, Barış İçin Akademisyenler İnsiyatifi'nin bildirisine imza atan 35 akademisyen hakkında soruşturma başlattı

Marmara Üniversitesi’nde 35 ‘barış’ akademisyenine soruşturma
Marmara Üniversitesi, ‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin ‘Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisine imza atan 35 akademisyen hakkında soruşturma komisyonu kurdu ve 35 akademisyenden savunma istedi.
Cumhuriyet'ten Canan Coşkun'un haberine göre, İstanbul Üniversitesi’nin ardından Marmara Üniversitesi de imzacı toplam 35 akademisyen hakkında idari soruşturma başlattı. 5 kişilik soruşturma komisyonunda Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Turan Yıldırım, Prof. Dr. Ahmet Gökcen, Prof. Dr. Selami Kuran ve Prof. Dr. Talat Canbolat ile Aile Hekimliği Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Mehmet Akman yer aldı. Hakkında soruşturma başlatılan 35 akademisyen arasında ise Prof. Dr. Özdemir Aktan, Prof. Dr. Büşra Ersanlı ve Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu gibi isimler yer alıyor. 

Üniversite 5 kişilik soruşturma komisyonu kurarak 35 akademisyenin savunmalarının alınması için çağrı kağıdı yollamaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 08:39
YORUM EKLE