İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi

Valilik ilk ve orta dereceli okulları tatil etti

İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi

İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları yarın tatil etti.

Valilik, gün içinde yaptığı açıklamada "Çarşamba günü okulların tatil edilmesi ile ilgili Valiliğimizce alınmış bir karar yoktur. Meteorolojik veriler bu akşam değerlendirilecektir" denildi.

Meteorolojik değerlendirmenin yapılmasının ardından ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

VALİLİĞİN AÇIKLAMASI

Valilikten yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde halen devam eden kar yağışının tahmin edildiği gibi özellikle Boğaz civarı ve Anadolu Yakası'nda etkili olarak geceden itibaren öğle saatlerine kadar devam edeceği, öğle saatlerinden sonra yoğunluğu azalsa bile özellikle ara sokaklarda bırakacağı kütlenin ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağı değerlendirilmiştir.

Bu nedenle, Valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları açısından, anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarsamba günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır."

DENİZLİ MERKEZ VE 6 İLÇEDE OKULLAR TATİL

Bugün kar yağışının ardından Buldan, Babadağ, Kale, Honaz ve Çameli ilçeleriyle, Çivril'in Özdemirci Mahallesi'nde ilk ve orta dereceli okullar yarın (Çarşamba) tatil edildi. Kar yağışının devam etmesi üzerine Denizli kent merkezinde de ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

KONYA'DA İKİ İLÇEDE OKULLAR TATİL

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü, Taşkent ve Derebucak ilçelerinde dün geceden bu yana aralıksız süren kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 1 gün olmak üzere yarın tatil edildiğini açıkladı.

KULA'DA OKULLARA KAR TATİLİ

Manisa'nın Kula İlçesi'nde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, ilk ve orta dereceli okulların yarın için tatil edildi.

Kula Kaymakamı Murat Güven, Hıfzıssıhha Kuru kararıyla ilk ve orta dereceli okulların 11 Şubat Çarşamba günü itibariyle bir günlüğüne tatil edildiğini açıkladı.

ÇAN'DA EĞİTİME BİR GÜN DAHA ARA VERİLDİ

Çanakkale'de etkisini arttıran yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede eğitime Salı gününün ardından Çarşamba günü de bir gün ara verilditatil edildi. Çan Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada "İlçemizde olumsuz hava koşulları sebebiyle tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 11 Şubat 2015 Çarşamba günü de 1 gün daha tatil edilmesine karar verilmiştir" denildi. Öte yandan ilçede belediyeye bağlı ekipler karayollarına görevlileriyle birlikte yağışın fazla olduğu ana arterler ve şehir giriş çıkışlarında kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ayrıca ilçede kar yağışı nedeniyle 15 köy yolu trafiğe kapandı. Bölgede kar yağışı devam ediyor. (Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 22:47
YORUM EKLE