Doğuş Üniversitesi, barış isteyen akademisyeni görevinden uzaklaştırdı

Doğuş Üniversitesi, barış bildirisi imzacısı Prof. Dr. Serdar M. Değirmencioğlu’nu Psikoloji Bölüm Başkanlığı görevinden uzaklaştırdı

Doğuş Üniversitesi, barış isteyen akademisyeni görevinden uzaklaştırdı
Doğuş Üniversitesi, barış isteyen akademisyenlerden Evrensel Gazetesi yazarı Prof. Dr. Serdar M. Değirmencioğlu’nu Psikoloji Bölüm Başkanlığı görevinden uzaklaştırdı.

Doğuş Üniversitesi, Barış İçin Akademislenler'in yayınladığı “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisini imzayan Prof. Dr. Serdar M. Değirmencioğlu’nu bölüm başkanlığı görevinden 'tedbiren' geçici olarak uzaklaştırdı.

Değirmencioğlu’na gönderilen Rektör Prof. Dr. Abdullah Diçkol imzalı 12 Şubat tarihli yazıda, şöyle denildi: “Bir grup akademisyen tarafından yayınlanan bildiriyi imzalamanız nedeniyle hakkınızda açılan disiplin soruşturması neticesinde; üniversitedeki idari görevlerinizden tedbiren geçici olarak uzaklaştırılmanız soruşturma komisyonunca önerilmiş olduğundan, Psikoloji Bölüm Başkanlığı’ndan tedbiren geçici olarak uzaklaştırılmış bulunduğunuzu bilgilerinize rica ederim.” 

Evrensel’e konuşan Serdar M. Değirmencioğlu görevden uzaklaştırma kararı ile ilgili şunları söyledi: “18 Ocak’ta açılan soruşturmanın sonucu olarak görevimden uzaklaştırıldım. Alınan karar ile ilgili ‘bir tedbbirdir deniliyor’, tedbir olmasını gerektirecek her hangi bir durum söz konusu değil. Aslında üniversite yönetimi hayata geçirmek istediği bazı planları bu soruşturma kisvesi altında gerçekleştirmeyi istiyor. Bundan sonraki adımlarının ne olduğun bekleyip görmek gerekecek.”

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 07:50
YORUM EKLE