Çocuklara dağıtılan kitapta 'Kadını erkeğin kölesi yapmanın' yolları anlatılıyor!

AKP'li belediye ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilkokul 4’üncü sınıf öğrencilerine dağıttığı kitapta 'ayrımcılık' ve cinsiyetçilik' nasıl yapılır anlatılıyor

Çocuklara dağıtılan kitapta 'Kadını erkeğin kölesi yapmanın' yolları anlatılıyor!

Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile AKP’li Esenler Belediyesi’nce ortaklaşa gerçekleştirilen “Bir Kitap Bir Dünya” projesi kapsamında ilkokul 4’üncü sınıf öğrencilerine dağıtılan “Çiçek Bahçesi” adlı kitapta kadınlara ve sanatçılara yönelik cinsiyetçi ve ayrımcı ifadeler yer aldı.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; “İyi aslan tarafından huzur içerisinde yönetilen orman ülkesinde darbe yapmak isteyen sırtlanların” anlatıldığı çocuk kitabında, çalışan kadınlar “Dişi hayvan” olarak tanımlanıyor ve“Dişi hayvanlara özgürlük verdiğimizde, kendilerini erkeklerle bir tutacaklar. Çalışmaya başladıklarında, ailelerine ayıracak vakit bulamayacaklar” deniliyor.

“Cüneyd Suavi” takma adıyla kitabı hazırlayan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Şükrü Şumnu, kitabıyla ilgili olarak, “Kitabı çocuklara yönelik yazdım. Tıpkı Aslan Kral’daki gibi bir çocuk çizgi hikayesi. Oradaki hikaye hayvanlar aleminde geçiyor. Detaya girmeye gerek yok. Böyle çocuk hikayelerinde abartı olur” dedi.

Şumnu, “Neden takma isim kullandınız?” sorusuna ise, “Üniversitede görevim olduğu için sıkıntı olmasın diye” yanıtını verdi.

Çocuklara dağıtılan kitapta, çalışan kadınları aşağılayan bazı bölümler şöyle:

SIK SIK EŞ DEĞİŞTİRSİNLER: "Dişi olanların güzellerini seçin. Bunları ‘sanatçı’ adıyla meşhur edip, paraya boğacağız. Bir çoğunu içki ve uyuşturucuya alıştıracak, bu durumu da normal bir şey gibi göstereceğiz. Sık sık eş değiştirmelerini alkışlayacağız. Onlara benzemeye çalışan gençleri de ‘boş kafalar’ haline sokacağız."

‘’EŞİTSİNİZ” DEYİP YOLDAN ÇIKARALIM: "Dişi olanlardan daha çok korkuyoruz. Verdiğimiz özgürlükle, zaten bizim esirimiz olacaklar. Yani istediğimiz herşeyi yapacaklar."

ÖDÜL UMRE

Anadolu Eğitim Sendikası, skandal kitabı toplatmak için 5 Mart’ta Esenler Kaymakamlığı’na başvurdu. Sendika’nın  Genel Başkanı Cansel Güven, “Bu kitap gibi onlarca kitap on binlerce öğrenciye dağıtılıyor, Kitap içeriklerinden sınav yapılacak, şampiyonlar Umre ziyareti ile ödüllendirilecek. Biz körpe beyinlerin kirletilmesine razı gelmeyeceğiz. Kadın, din ve siyaset ekseninde yalan-yanlış mesajlar içeren şeylere‘kitap’ denmesini de hakaret sayarız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 19:54

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER