Baskın Oran: Bu filmi daha önce de gördük, akademisyenler kuyruğu dik tutmalı

Prof. Baskın Oran'dan genç akademisyenlere çağrı

Baskın Oran: Bu filmi daha önce de gördük, akademisyenler kuyruğu dik tutmalı

12 Eylül döneminde üniversitelerde ve eğitim alanında kıyıma neden olan 1402’likler arasında olan akademisyen, Prof. Dr. Baskın Oran, bugün barış bildirisinin altına imza atan akademisyenlerin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile YÖK’ün hedefinde olması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İMC TV’de açıklamalarda bulunan Baskın Oran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “aydın müsveddeleri” sözünü hatırlatarak, “Bunu, Kenan Evren bile söylememişti,” dedi.

Oran, genç akademisyenlere de seslenerek, “Biz bu filmi daha önce de gördük. Kuyruğu dik tutmak lazım,” dedi ve şöyle devam etti:

“Bugün YÖK, vaziyetten vazife çıkarıyor. Bunları yapanların çocukları babalarından utanacaklardır. Şimdiki akademisyenlerin kuyruğunu dik tutması, bu işin üzerine gitmesi gerekiyor; demokratik Türkiye başka türlü kurulmaz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 22:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin siverekli
Hüseyin siverekli - 2 yıl Önce

Tarih kralların ve generallerin Çiftliği değil halkların tarlasıdır halk ne ekerse onu biçer " bu fırsatı kaçırmamak gerek blöf yapiyor mafya babası direnmek yaşamaktır "Kölece yaşamaktansa özgürlük savaşçısı olarak ölmek daha iyidir ve "ısıran köpek havmaz "havlasın köpekler bizi korkutmasın