Bakan Avcı: Sömestr tatilinde ödev verilmemesi için uyarı yapacağız

"Aslında sadece sömestir tatilinde değil, eğitim yılında da ödev yükü fazla, bununla ilgili çalışıyoruz"

Bakan Avcı: Sömestr tatilinde ödev verilmemesi için uyarı yapacağız

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, NTV'de canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Nabi Avcı, “Eğitime ara verilmeyen okullara yönelik güvenlik önlemleri arttırıldı mı?” sorusu üzerine, söz konusu bölgede eğitimin aksamaması için olağanüstü bir gayret ve çaba gösterildiğini ifade etti.


'30 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK'

AA
'nın haberine göre, Şubat ayındaki öğretmen atamalarıyla ilgili bir soru üzerine Avcı, Şubat ayında 30.000 öğretmen ataması yapacaklarını kaydetti.

“30.000 atama, Doğu Anadolu bölgesine mi olur?” sorusu üzerine Avcı, şu anda doğu bölgelerindeki öğretmen açığının Türkiye geneliyle eşitlendiğini söyledi.

'ÖĞRETMENLERE İLAVE İMKANLAR SAĞLANACAK' 

Avcı, öğretmen yoğunluğu olarak bazı doğu illerinin batı ve orta anadolu illerini geçtiğini dile getirerek, buradaki sorunun eş durumundan tayinlerle bu dengenin sürdürülememesi olduğunu ifade etti.

Bu tayin sirkülasyonunu belli bir düzene oturtmak için çeşitli çalışmalar yapacaklarını söyleyen Avcı, “Öğretmenler atandıkları yerde görevlerini devam ettirmeleri için arkadaşlarımıza da ilave birtakım imkanlar sağlayacağız. Yani kuru kuru mecburiyet çok işe yaramayabilir, doğru da olmayabilir. Ancak maddi manevi özendirici birtakım tedbirlerle çeşitli bölge ve okullarımızda hizmet veren öğretmen arkadaşlarımızı en azından 4 yıl kesintisiz olarak başladığı okulda görevini devam etmesini istiyoruz” ifadesini kullandı.

'SÖMESTR'DA ÇOCUKLARA ÖDEV VERİLMEYECEK' 

Sömestr tatilinde çocuklara ödev verilmemesi için öğretmenleri uyaracaklarını belirten Avcı, şunları kaydetti:

“Aslında sadece sömestir tatilinde değil, eğitim yılında da ödev yükü fazla. Bununla ilgili talim terbiye komisyonlarımızda da çalışmalarımızı yapıyoruz. Daha da hafifleteceğiz.” 
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 16:46

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER