Geçici dövmeler artık çocukların doğumgünü partilerinin hediye paketlerinden ve sevimsiz sakız ambalajlarından çıkmıyor. Bu trend moda dünyasını alt üst etti ve bütün tasarımcıların vitrinlerinde ve podyumlarda yer aldı. Özellikle düğünlerde nedimeleri vede bekarlığa veda partisi misafirlerini ağırlamak ve onlara süpriz hediyeleri geçici dövmeleri vermek şuanda çok trend. Hatta bu dövmeleri tema ve tarzınıza göre kişiselleştirebilirsiniz.
Bu geçici dövme çılgınlığı uzun süredir var, yeni nesil plajlarda partilerde bol bol vücutlarını kaplayıp tarzlarını yansıtıyorlar. Dövme, kişiliğinizi, tarzınızı ve tercihlerinizi göstermenin sanatsal bir yoludur. Tek sorun, hayatınız boyunca aynı sembolü vücudunuzda taşımak isteyip istemediğiniz. Bunun çözümüde geçici dövmeler sıkıldıkça değiştirebilir yeni motifler, yeni kişisel tercihler seçebilirsiniz. Seçeceğiniz dövme her ne kadar geçici bir dövme olsa da, tasarımın kökenini araştırmak akıllıca olacaktır. Size uymayan ve kişiliğinizi yansıtmaya dövmeleri seçmemeye çalışın, en çok yakın hissettiğiniz ve hoşunuza giden desen ve motifleri tercih edin. Bu dövmelerde kendi aralarında ayrılıyor, siyah dövmeler, altın, gümüş dövmeler yada renkli ve mini dövmeler olarak. Son zamanlarda instagram hikayelerinde yada feedin de sıkca rastladığımız tırnak dövmeleride var.Bu tırnak dövmeleri ile yaratacağınız bir temanın üzerine, çok yetenekli birisi olmadan, rahatlıkla küçük resimler ekleyebilirsiniz. Bir çok nail-art yapan bloggerlar bu yöntemi kullanarak muhteşem görüntülere imza atıyor. Hatta en ilginç olanı ise dudak yada eyeliner şeklinde uygulananları. Bir çok tasarımcı bu dövmeleri kullanmanın bir çok yolunu bulmuş, örneğin kumaşların yada cam aksesuarların üzerine uygulayıp, basit bir ev dekorunu şık ve elegant bir görünüme döndürmüş.
Plajda bir gün geçirmeyi, bekarlığa veda partisi tatili yapmayı yada müzik festivaline, konsere veya bir partiye katılmayı planlayanlar birden fazla dövmeyi tercih edebilirler. Takıların aksine su geçirmez, kaybolmaz, ve dans ederken sizi rahatsız etmez. Geçici dövmelerin en güzel yanı istediğiniz kadar boho ve çılgın olabilirsiniz yada çok sade takılarak basit bir şıklık yakalayabilirsiniz. Bu dövmeler ilk bakışta parlak bir takı gibi görünüyorlar ama aslında ığıldıyan metalik geçici dövmeler. Uygulaması çok kolay, koruyucu plastik bir kaplama ile birlikte geliyor, uygulayacak olan kişi setteki istediği tasarımız kesip, plastik filmi kaldırıyor ve görüntüyü cilt üzerine yerleştiriyor. Daha sonra bir pamuk veya bez yardımıyla ıslatıp 5 dakika bekledikten sonra...ta daaa...göz alıcı dövme karşınızda. Geçici dövmenizi nerenize uyguladığınıza yada nasıl dikkat ettiğinize bağlı olarak 4 ila 6 gün arası kalıcılığa sahip oluyor. Sıkıldığınız zaman ise herhangi bir yağ veya kremle iki dakikada kolaylıkla kaldırabiliyorsunuz. Tamamen güvenli ve antiallerjiktir. Gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.
Günlük hayatınızda ünlülerin sevdiği trendleri takip etmek her zaman kolay değildir. Herhangi bir ünlü üzerinde gördüğünüz, 500 dolarlık palto yada 1000 dolarlık ayakkabıyı karşılayamayabilirsiniz, ancak geçici dövmelerini taklit edebilirsiniz. Ayrıca bu dövmeleri bir birine eşleştirmek ve kombine etmek çok kolay, en sevdiğiniz tasarımları bir araya getirebilir ve benzersiz bir dövme oluşturabilirsiniz. Hayvan motifleri, anlamlı yazılar, çeşitli popüler semboller, oklar , tüyler, son sezonların modası mandala ve altın gümüş bileklik kolye gibi binlerce desende ve çeşitte aklınızı başınızdan alacak geçici dövme setleri var. Tasarımlar, yerleştirdiğiniz yere bağlı olarak farklı görünümler alabilir. Mesela boynunuza gerdanlık gibi altın yada gümüş bir dövme, yada bileğinize bilezik gibi uygulayabilirsiniz. Kız arkadaşlarınızla aynı şekil ve temayı yapmanıza imkan yok. Eğlenin ve sevdiğiniz bir görüntü elde edene kadar farklı kombinasyonlar ve yerleşimler deneyin. Geçici dövme ve team bride dövmeler hakkında daha fazla bilgi için New Obsessions sitesini ziyaret edebilirsiniz.