BirGün muhabiri İsmail Arı’yı tehdit eden, görüntü almasını engelleyen Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Deniz Demir hakkında 'görevine aykırı davranmadığı' iddiasıyla soruşturma açılmadı.

Polisin gazetecilere yönelik tutumu her geçen gün daha da sertleşiyor, gazetecilerin suç duyuruları ve şikayetleri ise sonuçsuz kalıyor. Bunun son örneklerinden biri de BirGün muhabiri İsmail Arı’yı tehdit eden Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Deniz Demir hakkında soruşturma açılmaması oldu.

Birgün'de yer alan habere göre, İstanbul Çekmeköy’deki park eylemlerini takip eden BirGün muhabiri İsmail Arı, 2 Ağustos tarihinde Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Deniz Demir’in fiziki müdahalesine ve tehditlerine maruz kaldı. Çekmeköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Demir, Arı'nın 9 kişinin sert bir biçimde gözaltına alındığı anlarını kaydettiği telefonuna eliyle müdahale ederek çekim yapmasını engelledi. Ardından defalarca Arı’nın çekim yapmasına, yaşananları haberleştirmesine engel oldu ve basın kartını gösterip gazeteci olduğunu belirtmesine rağmen gözaltına almak istedi.