Gazeteci Seyhan Avşar, Alaattin Çakıcı adına çalışan Barış Duyu’nun eroinle yakalandığını ve istihbarata çalıştığını haberleştirdiği için tehdit edildiğini duyurdu.

Gazeteci Seyhan Avşar, Halk TV'de yayımlanan "Çakıcı için kurşun atan tetikçi eroinle yakalanmış: İfadesinde yok yok" başlıklı haberinde devlet bağlantılı çete yöneticisi Alaattin Çakıcı adına çalışan Barış Duyu’nun eroinle yakalandığını ve istihbarata çalıştığını yazdığı için tehdit edildiğini belirtti. Twitter hesabından paylaşım yapan Avşar, "Alaattin Çakıcı’nın adamlarından Barış Duyu’nun 16 kilo eroinle yakalandığı ve ifadesinde uzun yıllardır istihbarata çalıştığını yazdığım için tehdit ediliyorum. Pazartesi suç duyurusunda bulunacağım. Ancak başıma bir şey gelirse sorumluları bellidir bilinsin isterim" ifadelerini kullandı.

Avşar, haberde Çakıcı’nın tutuklu olduğu dönem cezaevinden hastaneye getirilirken nakil aracında bekletilmesine kızıp başhekim yardımcısına silahlı saldırı düzenleten Barış Duyu’nun 16 kilo eroinle yakalandığı, 20 yıl hapis cezası verilen Duyu’nun savunmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MHP Milletvekili Feti Yıldız gibi önemli isimlere ilişkin iddialar yer aldığını yazmıştı.