Sezonun en iddialı takımlarından biri olan Galatasaray, geçtiğimiz günlerde kuruluşunun 117. yılını kutladı. Kutlamalar sırasında hem camiadan hem de Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten önemli açıklamalar vardı.

Ali Sami Yen’in kabristanında Galatasaray’ın kuruluş yıl dönümünde her yıl olduğu gibi anma töre gerçekleştirdiklerini ifade eden Özbek, “17'nci kuruluş yıl dönümümüzü kutlamak için her zaman olduğu gibi Ali Sami Yen Bey'in kabrini ziyaret ediyoruz. O'nun mekanının cennet olması için dualarımızı ona gönderiyoruz. Çok büyük bir markayı kurdu ve emanet etti. Dolayısıyla bizim görevimiz bu markayı daha da yukarıya taşımak. Bunu yapabilmek için ben, yönetimim ve tüm arkadaşlarımla beraber çalışıyoruz.”  ifadeleriyle paribahis üzerinden açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Eğitim Vakıf Başkanı İnan Kıraç ise “Ali Sami Yen, Galatasaray'ın en büyüğü. Galatasaray'ı kurmuş ve bugünlere getirmiş. Galatasaray'ı bugünlerden daha yüksek seviyeye bu sistem getirecek. Başkanımız Galatasaray'ı seven, onunla uyuyan bir başkan. Galatasaray'a büyük hizmetlere başladı ve bu devam edecek. Galatasaray eski yerini, şampiyonluk yerini almış olacak.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Demek İnanmak Demek, Başarmak Demektir

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, anma törenin yapmış olduğu açıklamaların devamında ise “Bugün Galatasaray Spor Kulübü'nün 117'nci yaşını kutlamak için yeniden bir aradayız. Bir asırdan daha uzun süredir Galatasaraylılar kurucumuz Ali Sami Yen ve arkadaşlarının belirlediği Türk olmayan takımları yenmek hedefi ve iradesini yaşatmak için hiç durmadan çalışıyoruz. Gururluyuz; çünkü tarihte önüne ne zorluk çıkarsa çıksın buradan bir başarı hikayesi yaratan camianın fertleriyiz. Mücadele ettiğimiz her branşta Galatasaray demek inanmak, rekabet etmek ve başarmak demektir. Mutluyuz. Çünkü; Galatasaray sevgisi o kadar büyük bir sevgi ki sadece bizimle değil. Bizden sonraki nesillerle çocuklarımızla, torunlarımızla daha da büyüyor. Galatasarayımızın bayrağını her yerde, en güçlü şekilde dalgalandırmak bizden sonraki kuşaklara en iyi şekilde bırakmak en önemli görevimiz. Ben, gençlerimizin Galatasaray'a olan büyük sevgisini gördükçe bizi çok daha iyi günlerin beklediğine inanıyorum. Biz Galatasaraylılar, 117'nci yaşımızı kutlarken bir başka büyük kutlamanın da arifesindeyiz. Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği cumhuriyetimizin 100'üncü yılını çok yakında kutlayacağız. Bu arada cumhuriyetin kuruluş yolunda cepheden cepheye koşan, Çanakkale'de, Kafkaslar'da şehit verdiğimiz abilerimizi burada anmak istiyorum. Mekanları cennet olsun. Galatasaray, şanlı tarihiyle, 'fikri ve vicdanı hür' duruşuyla eşi benzeri olmayan başarılarıyla cumhuriyetimizin en değerli spor kulübü, cumhuriyetin yüzü olmuştur, olmaya da devam edecektir. Bu amaçla 22 Ekim tarihinde Yönetim Kurulumuz, üyelerimiz, derneklerimiz, sporcularımız ve taraftarlarımızla Anıtkabir'e, Atamızın huzuruna çıkarak ona verdiğimiz sözleri huzurunda bir kez daha tekrar edeceğiz. Bu ziyaretimize Galatasaray'ı seven herkesi davet ediyorum. Sözlerimi tamamlarken tüm camiamıza birlik, başarı ve sevgi dolu günler diliyorum” sözlerini kullandı.