Gazeteci Sedef Kabaş milletvekili aday adayı oldu Gazeteci Sedef Kabaş milletvekili aday adayı oldu

Hollanda, İngiltere ve Almanya'nın ardından Fransa'nın İstanbul Başkonsolosluğu da güvenlik gerekçesiyle kapatıldı.

Fransa, İstanbul’daki konsolosluğunu güvenlik gerekçesiyle geçici bir süreliğine kapattı.

İstiklal Caddesi’nde bulunan Fransa Başkonsolosluğu’na gidenler, binanın kapısına asılan “Geçici bir süreliğine kapalıdır, anlayışınız için teşekkür ederiz” yazısıyla karşılaştı.

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğunun Instagram hesabından yapılan paylaşımda, güvenlik nedeniyle konsolosluğunun bugün (1 Şubat) kapalı kalacağı belirtildi. Bugün için planlanan vize ve pasaport randevuları iptal edildi.

Beyoğlu’nda bulunan Hollanda Başkonsolosluğu da olası protesto gösterileri ve "Batılı hedeflere yönelik artan tehdit" gerekçeleriyle geçici süreyle ziyarete kapatıldı.

İNGİLTERE'DEN SEYAHAT UYARISI

İngiltere Dışişleri Bakanlığı da seyahat uyarısını güncelledi.

İngiliz vatandaşlarının 2022 yılında Türkiye’ye 3 milyon 330 binden fazla ziyaret gerçekleştirdiği ve çoğu ziyaretin sorunsuz geçtiği belirtilen açıklamada, vatandaşların "artan terör riski" nedeniyle dikkatli olmaları ve festival dönemleri de dahil olmak üzere yabancı uyrukluların rağbet ettiği kalabalık yerlerde tetikte olunması gerektiği belirtildi.

İngiltere Başkonsolosluğu geçici olarak ziyarete kapatıldı.

ABD DE VATANDAŞLARINI UYARMIŞTI

ABD Büyükelçiliği tarafından dün yapılan açıklamada da Türkiye’de özellikle Beyoğlu ve Galata olmak üzere Batılı turistlerin sıkça ziyaret ettiği yerlerde "olası terör saldırısına karşı" vatandaşlar uyarılmıştı.