Adalet Nöbeti’nin 667’nci gününde sürdüren Ferit Şenyaşar, “Urfa halkı bu adaletsizliği yakından takip ediyor. Gelen bütün seçilmişlere adliye önünü gösteriyor” dedi.

Urfa'nın Suruç ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 667'nci gününe girdi. Şenyaşarlar, Pirsûs’daki evlerinden yola çıkarak, geldikleri adliye önünde astıkları “Adalet” yazılı pankart ve taşıdıkları "Geç gelen adalet zulümdür" yazılı dövizle nöbet eylemine başladı. 

‘ADALETİN TECELLİ EDİLMESİNİ BEKLİYORUZ’

Adalet Nöbetin’de konuşan Ferit Şenyaşar, “Geç gelen adalet zulümdür diye bir söz var. 667 gündür bir anne adliye önünde adalet arıyor. Burada büyük bir zulüm ve dram var. Eşi ve iki oğlu devlet hastanesinin içinde, gözleri önünde katledilen ve bir oğlu da üstünlerin talimatıyla 4 yıldır tek kişilik hücrede tutulan bir anne var. Devletten, sadece adaletin tecelli etmesini bekliyor. Katliamı yapan iktidar partisinin milletvekilidir. Savcılar bu konuda çaresiz kalmış ve görevlerini yapamıyorlar. Urfa halkıda bu adaletsizliği yakından takip ediyor. Gelen bütün seçilmişlere adliye önünü gösteriyor” dedi. 

Adalet mücadelelerini sürdürürken kimseyi tehdit etmediklerini ve kimseye iftira atmadıklarını söyleyen Şenyaşar, “Tek talebimiz hukuk devletinin gereğinin yerine getirilerek adaletin sağlanmasıdır” diye konuştu. 

Kaynak: MA