HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'un "Nagehan Alçı o bölgede çok seviliyor. Biz fotoğrafın bütününe bakıyoruz" sözlerine tepki gösterdi. Altaylı, "Sevildiği bölgede esnafın dükkana sokmadığı fotoğraf çekmesine izin vermeyip kovduğu kişinin sevilmediğini bölgedeki halini çok merak ederim" ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, İBB Başkanı İmamoğlu'nun aralarında Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök, İsmail Saymaz, Akif Beki, Özlem Gürses gibi gazetecilerin yer aldığı Karadeniz gezisinde çekilen fotoğrafla ilgili yapılan eleştirilere "Biz bu tartışmaları önemsemiyoruz. Bu eleştiriler 200-300 kişinin kendi arasındaki yorumları, eleştirileridir" dedi. 

Ongun, Nagehan Alçı'nın gezide yer almasına karşı yapılan olumsuz yorumlara ise, "Nagehan Alçı o bölgede çok seviliyor. Biz fotoğrafın bütününe bakıyoruz" şeklinde yanıt verdi.

Murat Ongun'un bu açıklamalarına, gazeteci Fatih Altaylı sosyal medya mecrası Twitter'daki kişisel hesabından tepki gösterdi. Altaylı, "Sevildiği bölgede esnafın dükkana sokmadığı fotoğraf çekmesine izin vermeyip kovduğu kişinin sevilmediğini bölgedeki halini çok merak ederim" diye yazdı.