Gazeteci Fatih Altaylı, Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'nun, "Babamdan önce başkasının elini tutmamış bir annem ve benden önce kimsenin elini tutmamış bir eşim var. Şeref istiyorlarsa bizde fazlasıyla var" ifadelerine tepki gösterdi.

Altaylı,  "'Benim anamın eline el değmemiştir' 'karımın eline el değmemiştir', bu mudur şeref, bu mudur haysiyet. Hırsızsındır, alçaksındır, yetim hakkı yiyorsundur, oralarda aranır şeref. Ey Fethullahın çocuğu" dedi.

Beşiktaş'a 2-0 mağlup oldukları maçın ardından ailesine yönelik yapılan tezahüratlarla ilgili sert açıklamalarda bulunan Belözoğlu,  "Babamdan önce başkasının elini tutmamış bir annem ve benden önce kimsenin elini tutmamış bir eşim var. Şeref istiyorlarsa bizde fazlasıyla var. Bunu çok dile getiriyorlar. Önce bir dönsünler de kendilerine baksınlar" ifadelerini kullanmıştı.

Altaylı, Bloomberg HT'deki yayınında Belözoğlu'nun "şeref" ile ilgili yorumuna, "'Benim anamın, karımın eline el değmemiştir’, bu mudur şeref, bu mudur haysiyet? Hırsızsındır, alçaksındır, yetim hakkı yiyorsundur, oralarda aranır şeref. Ey Fethullah'ın çocuğu! Ayıp, ayıp! " tepkisini gösterdi.

Kadın üzerinden, "şeref-haysiyet" yorumu yapılmasına sinirlenen Altaylı, sözlerinin devamında, "Ama alıcısı da var biliyorum. O da alıcısını biliyor, alıcısına söylüyor" diye konuştu.