Adana Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan'ın, "Bergen" filminden dolayı oyuncu Farah Zeynep Abdullah'a açtığı 100 bin liralık tazminat davasının detayları ortaya çıktı.

Başkan Özgan, Kozan'da "Bergen" filminin gösterimini yasaklamasının ardından oyuncu Abdullah'ın yaptığı 'IQ testi' göndermeli paylaşıma karşılık dava açtı.

Karar'dan Gülcan Aslan'ın haberine göre, Kazım Özgan'ın daha önce savcılığa yaptığı şikayetin de ciddiye alınmayarak takipsizlik kararı verildiği, Özgan'ın avukatının yaptığı itirazın da reddedildiği öğrenildi.

'ÜNÜMDEN YARARLANMAK İSTİYOR'

Dosyanın detayında şunlar yer aldı:

"Bulunduğu konum itibari ile ve belediyesine yaptığı fırsat ve hizmetler nedeniyle adı sıkça basında yer almaktadır. Birtakım kötü niyetli kişiler de müvekkilimin bu ününden yararlanmak istemektedir"

"Söz konusu suç içerikli paylaşım, görevini layıkıyla yapan müvekkilimi konumu ve sıfatı nedeni ile kullanmak ve filmin gişesini artırmak amacı ile, kötü niyetli bir şekilde yapılmıştı"

'YİNE ZEKA ŞOV'

Dosya detaylarının yer aldığı haberi sosyal medya hesabında paylaşan Abdullah, "Kral yine zeka şov" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Farah Zeynep Abdullah, eski eşi Halis Serbest tarafından öldürülen Türk arabesk-fantezi şarkıcısı Bergen'in hayatını anlatan aynı adlı filmde Bergen'i canlandırmıştı. Geçen mart ayında vizyona giren film, Halis Serbest'in de yaşadığı Kozan'ın belediye başkanı tarafından ilçede yasaklanmıştı.

Yasaklamanın ardından Abdullah 'IQ testli' bir gönderme yapmış, Özgan ise bu göndermeye karşılık 100 bin liralık tazminat davası açmıştı.