Dollvet Üretim Kampüsünün yönetim kurulu başkanlığını yapmakta olan Eyüp Sabri Göncü 1978 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur. Başarılarla dolu geçen eğitim öğretim hayatında çeşitli görevlerde de aktif olarak rol alan Göncü ilk ve ortaöğretimlerini de memleketi olan Şanlıurfa’da tamamlamıştır.

Üniversite eğitimine 1997 yılında başlayan Göncü mühendislik eğitimine devam ederken işsizlik sorunu yaşayan üniversite öğrencileri için birçok çalışma yürütmüştür. 2001 yılında ise mühendislik eğitimini tamamlayarak mezun olmuş ve ardından eğitimine devam etmek üzere Amerika’ya gitmiştir.

Eyüp Sabri Göncü Amerika sonrasında  davet aldığı Msc in Management Master programına katılmak üzere İngiltere’ye gitmiş ve eğitimlerini tamamlayarak buradanda başarılarla ayrılmıştır ve ardından yurtdışı eğitimlerini 2004 yılında tamamlayarak Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır.

Evli ve dört çocuğu olan Şanlıurfa’lı iş insanı Göncü Türkiye’ye dönüşüyle ailesine ait olan şirketlerini geliştirmek ve ilerletmek üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştır. Önceleri tekstil, sağlık ve inşaat gibi farklı dallarda faaliyet gösteren aile şirketlernini insan kaynakları yönetimi, maliyet yönetimi gibi alanlarında üstlendiği görevler ve yaptığı çalışmalar sonrasında kısa sürede başarıyı sağlayarak şirketin üretimini ve dolayısıyla kar marjını yükseltmiştir. İleri görüşlülüğü ve yenilikçi bakış açısı sayesinde çalıştığı her sektörüde ve proje de ilklere imza atarak başarılarını katlayan Sayın Göncü 2015 yılında aile şirkendinden ayrılarak günümüzde çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul’da merkez ofisi bulunan Dollvet Üretim Kampusünün tüm hisselerini satın almıştır.

Eyüp Sabri Göncü çalışmalarını sadece ticari olarak da sınırlamamış 2013 - 2016 yıllarını kapsayan süre boyunca Şanlıurfa Dayanışma Derneği başkanlığında aldığı görevleri ve başarıları sayesinde İstanbul’da Şanlıurfalıları temsil etmiş bunun yanı sıra öğrencilerin burs alması konusunda da birçok çalışma yürütmüştür.

Göncü Şanlıurfa Sanayi Bölgesinde bulunan Dollvet Üretim Kampüsü şirketi bünyesinde biyoteknoloji alanında yürüttüğü faaliyetleri sonrasında salgın hastalıklarla mücadelede ürettiği 33 aşı ve 3 test kiti üreterek uluslararası alanda kabul gören ve aynı zamanda Türkiye’nin ilkleri arasına girmeyi başaran bir şirkettir. Bunun yanı sıra GMP standartlarına uygun olarak  yapılan ilk inaktif aşı firması olma özelliğine sahiptir.  Bu ve benzeri başarılarına benzer olarak Dollvet 2018 yılında AB’nin açtığı en büyük ihalelerden birini kazanarak dünya çapında ses getirmeyi başaran bir biyoteknoloji firması olmayı başarmıştır.

Eyüp Sabri Göncü’nün ve Markasının dünya çapında kazandığı bu başarı sonrasında firma cirosunda artış sağlamış ve Dollvet dünyada ki fon şirketlerinden hisse satın alma teklifleri almaya başlamıştır. Ancak Sayın Göncü gelen tüm bu teklifleri reddederek Dollvet’i hiç bir zaman ticari bir kuruluş olarak görmediğini tüm dünyaya duyurmuş ve AR-GE belgesine sahip olup aynı zamanda  biyoteknoloji alanında yer alan en iyi 20 şirketten biri olan şirketinin yerli ve milli değerler içerisinde kalma isteğini bildirmiştir.