Emeklilikte yaşa takılan on binlerce yurttaş Maltepe miting alanında bir araya gelerek emeklilik hakkını talep etti.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonunun çağrısıyla ülkenin dört bir yanından İstanbul’daki Maltepe Miting alanına gelen on binler, sahneden “Varız, biriz, buradayız” yazılı pankartla birlikte “Çıksın artık bu yasa” diye haykırarak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Trabzon, Kütahya, Bilecik, İstanbul ilçeleri, Edirne gibi kentlerden EYT’linin katıldığı miting sloganlarla, şarkılarla ve katılımcı anonslarıyla başladı.

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Gelecek Partisi ve İYİ Parti temsilcileri, CHP’li vekiller Kani Beko ve Ayan Barut, TİP Milletvekili Ahmet Şık, EMEP İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros, EHP’li Sibel Uzun, Türk-İş Bölge Başkanı Adnan Uyar, Tüm Emekliler Sendikası, Birleşik Emekliler Sendikası ve İstanbul İGDAŞ işçileri de dayanışma için alanda yer aldı.

“Vur vur inlesin, Ankara dinlesin”, "EYT'li hesabı sandıkta soracak", “EYT haktır, çözümü tektir” gibi sloganların atıldığı mitingde sahnedeki konuşmalarda da “Biz hepimiz hakkımızı istiyoruz. '99 öncesindeki haklarımız neyse onu istiyoruz ve bizden alınanı istiyoruz. Lütuf da sadaka da istemiyoruz. Biz 35 yıllık hakkımızın bedelini istiyoruz” diye haykırıldı.

Sahneden Somalı emekçilere de selam yollandı.

210453

"ÜÇ BEŞ KİŞİYLE BAŞLAYAN MÜCADELE BUGÜN MALTEPE MİTİNG ALANINI DOLDURDU"

Federasyonun Yönetim Kurulu üyeleri İsmail Düşünen, Erhan Öncü, Nuh Erdoğan, Murat Kızmaz, Cafer Yağcı, Arzu Lastikçi, Ayfer Özüpak, Mustafa Avcı ile Genel Başkan Gönül Boran Özüpak sahneye çıkarak EYT'lileri selamladı.

Gönül Boran, "Öyle gururluyum ki üç beş kisiyle başlayan mücadele bugün Maltepe miting alanını doldurdu. Bunun başarısı size ait. Sizin haklarınıza sahip çıkmanızla oldu bu. Haklarımıza kavuşmak, güzel günleri görmek için dik duracağız" diye konuştu.

Kaynak: Evrensel