Ötekilerin Postası 'II. Nar Ödülleri' sahiplerini buluyor

Caddebostan Kültür Merkezi’nde ücretsiz konserle verilecek…

Ötekilerin Postası 'II. Nar Ödülleri' sahiplerini buluyor

21 Ekim 2012 tarihinden bu yana yurttaş habercilik çalışmaları ile ötekileştirilmiş bütün halkların sesi olmayı amaçlayan ‘Ötekilerin Postası’, bu yılki “II.Nar Ödülleri” gecesini 1 Kasım Cumartesi günü düzenleyecek. 

Sunuculuğunu Erkan Bektaş ve Yağmur Çalışkan’ın yapacağı ve katılımın ücretsiz olduğu gecede Babazula, Dodan, Peyk, Simurg, Suavi konserleri de olacak.

Geçen sene birinci kuruluş yıl dönümünde düzenlenen ilk Nar Ödülleri gecesinde, ‘ayrımcılıktan, ötekileştirmeden, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışmış, bu idealler uğruna riskler almış, ezber bozmuş, barışın dilini kullanmış; bunları yaparken, insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren’ kişi, kurum/kuruluş ve hayatta olmayan kişilerin anısına ‘Nar Taneleri Ödülü’, ‘Nar Çiçeği Ödülü’ ve ‘Yaşayan Nar Ödülü’ olmak üzere üç ödül verilmişti.

Yaşayan Nar Ödülü; Gezi Direnişi’nde hayatını kaybedenlere, Nar Çiçeği Ödülü; Pınar Selek’e ve Nar Taneleri Ödülü ise Cumartesi Anneleri’ne verilmişti. Sunuculuğunu Devin Özgür Çınar yaptığı gecede, Şevval Sam, Ceylan Ertem, Bajar ve Luxus grubu sahne almıştı.

ÖDÜL TÖRENİ CKM’DE

Bu yıl 1 Kasım tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan II.Nar Ödülleri gecesinde, geçen yılki gibi yine üç ödül sahiplerini bulacak. Nar Ödülleri’nin jüri üyeliğini Ahmet Hakan, Ayça Damgacı, Ayhan Bilgen, Ayşe Mücella Yapıcı, Can Dündar, Esmeray Özadikti, Ferhat Encü, Mehmet Tarhan, Pınar Selek ve Ötekilerin Postası üstlenecek.

SANSÜRE KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTİYORUZ

II.Nar Ödülleri gecesinin ana temasını ise “sansür” oluşturacak. Facebook yönetimi tarafından gerekçe gösterilmeden 9 kez yayını sansürlenen ve kapatılan Ötekilerin Postası, ötekilerin sesi olmaya devam edeceği mesajını bu şekilde vermeyi tercih etti. Mücadelesine ve yayın hayatına yeni arkadaşlar ve dayanışma ağları ile devam eden Ötekilerin Postası, bu kapsamda yurttaş habercilik ve profesyonel gazeteciliğin buluştuğu Dokuz8 Haber Ajansı Ağı'nın da bir bileşeni haline geldi. 

Ötekilerin Postası, “Gösterilmeyeni göstermek, duyurulmayanı duyurmak ve daha özgür bir gelecek için emek verenleri selamlamak, onlara yalnız olmadıkları mesajını iletmek“ şiarıyla yola çıktığı bu dayanışma gecesinde takipçilerini de aktılıma ve ötekilerin sesi olmaya davet ediyor. 

Etkinlik Programı

Sunucu: Erkan Bektaş-Yağmur Çalışkan

Ötekilerin Postası Video Gösterimleri

Açılış Konuşması                                 

II. Nar Ödülleri Ödül Töreni                           

Performans: Vava

Konserler: Babazula, Dodan, Peyk, Simurg, Suavi

1 Kasım 2014

Saat: 20.00-23.00 (Kapı Açılışı: 19.00)

Caddebostan Kültür Merkezi

Caddebostan Mh. Bağdat Cd.  Haldun Taner Sk. No:11 Kadıköy/İstanbul 

Ayrıntılı lokasyon bilgisi: google.com/maps

(Demokrat Haber)


 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 11:44
YORUM EKLE