İhsan Eliaçık 19 Aralık'ta Londra'da konuşacak

SOAS Üniversitesi’nde konuşacak…

İhsan Eliaçık 19 Aralık'ta Londra'da konuşacak

Anti-Kapitalist Müslümanlar grubunun öncülerinden yazar İhsan Eliaçık 19 Aralık tarihinde Londra’da bir konferans verecek.

Londra merkezli Türkiye Araştırmalar Merkezi CEFTUS’un organize ettiği toplantının davetlisi olan Eliaçık, SOAS Üniversitesi’nde konuşacak.

Akşam 7-9 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte ‘Gezi ruhu ve Türkiye’deki son gelişmeler’i değerlendirecek olan Eliaçık’ın konferansı ‘Room V111, SOAS University, Vernon Square, Penton Rise, London WC1X 9EW’  adresinde yapılacak.

Toplantının moderatörlüklerini Uluslararası Yazarlar Birliği PEN’in eski yöneticilerinden Sara Whyatt ile Dr Ömer Tekdemir yapacaklar.

AK Parti hükümeti ve Recep Tayyip Erdoğan’a karşı fikirleri ve çıkışları ile dikkat çeken İhsan Eliaçık, Haziran ayında yaşanan Gezi protestolarına verdiği destekle de gündeme gelmişti. Yazı ve yorumları ile iktidara yönelik sert eleştiriler yönelten Eliaçık, Türkiye’nin çeşitli kentlerinde konferanslar veriyor.

Öte yandan CEFTUS, İhsan Eliaçık için SOAS’taki konferansın yanısıra bir de yemek düzenleyecek. Okurları, Islington’daki Mem&Laz Brasserie Restaurant’ta yapılacak yemekte Eliaçık’la sohbet etme imkanı bulabilecekler.

Toplantıya ve yemeğe katılmak isteyenler centreforturkey@gmail.com adresinden kayıt yaptırabilecekler. (Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2013, 12:50
YORUM EKLE