“Hepimiz Tanrıçayız”

Eyüp Alibeyköy'de Tiyatro Pirsultan'dan güzel bir oyun...

“Hepimiz Tanrıçayız”

Pir Sultan Abdal Derneği Eyüp Alibeyköy Şubesi Cemevi ve Kültür Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Tiyatro Pirsultan “HEPİMİZ TANRIÇAYIZ” adlı oyunla 08 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında sahnede. 

Oyun, konusu itibariyle mitolojik dönemlerden gelen beş tanrıçanın günümüz dünyası kadınlarının yaşadığı sorunlar karşısındaki şaşkınlıklarını, hayal kırlıklarını ve umutsuzluklarını dile getiriyor. Oyun tüm bu olumsuzluklara rağmen sürpriz bir sonla bitiyor.

Yönetmenliğini Ankara Devlet Opera ve Bale sanatçılarından Deha Berk Soyer’in, Sanat yönetmenliğini Tiyatro sanatçısı Hasan Bayrak’ın yaptığı ve sezon boyunca sergilenecek bu oyunda ağırlıklı olarak kadınlar rol alıyor. Başlıca rollerde Ayda Ruhani, Cangül Altun, Simin Soyer, Yağmur Tetik ,Gamze Aktaş Bahtiyar, Hülya Takmaz, Songül Şahin, Filiz Afşin Gödelezli, Öznur Akçiçek, İdil Sarıgöl, Büşra Simge Karaca, Hakan Budak, Hasan Kaan Köse ve İnan Çelik’in bulunduğu bu oyun 08 Mart 2011 günü saat 20.30.da Pir Sultan Abdal derneği Eyüp Şubesi Tiyatro salonunda sergilenecek…

Pir Sultan Abdal Derneği Eyüp Alibeyköy Şubesi Cemevi ve Kültür Merkezi 

Tel: 0212 625 08 39

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER