Güncel Ethereum fiyatlarına ulaşmak mı istiyorsunuz? Ethereum fiyatı ne kadar, 1 Ethereum kaç TL veya Ethereum’un döviz cinsinden karşılıkları ne merak ediyorsanız size güncel ethereum fiyatı ne kadar olduğunu saniye saniye takip edebileceğiniz bir siteden bahsedeceğiz: kriptofoni.com

Sadece ethereum ne kadar oldu bilgisine değil aynı zamanda güncel Ethereum yorumları, kripto para uzmanları Ethereum fiyatları için neler dedi gibi Ethereum ve diğer altcoinlerle ilgili tüm konularla ilgili doğru bilgileri kriptofoni.com internet sitesi adresinde bulabilirsiniz.

Ethereum nedir? Ethereum’u yakından tanıyalım

Son zamanların yükselişte olan kripto paralarından birisi de Ethereum’dur. Analistlerin Ethereum'u destekleyecek bazı bilgiler paylaşmasından sonra değeri iyice arttı. Peki Ethereum nasıl alınır? Al sat nasıl yapılır? Ethereum almak iyi bir yatırım mıdır? Yatırımcıların en merak ettiği sorularında başında da bunlar geliyor. Şimdi sizin için bu soruların yanıtını bu yazımızda vereceğiz.

Ether, Ethereum platformu tarafından üretilen ve kısaltması ETH olan kripto para birimi olarak bilinmektedir. Ether, bankalar arası transfer edilebilir ve madencilik hesaplamalarında kullanılabilir. Ethereum, merkezi bulunmayan Turing sanal makinesinin (Ethereum Virtual Machine (EVM)) kullanımına da imkân tanır. Bu sanal makine komutları internet bağlantısını kullanarak çalıştırabilir. “Gas” bir nevi fiyat hesaplama mekanizmasının adıdır. Spam riskini azalttığı gibi kaynakları internet ortamına aktarmak için de kullanılmaktadır.

Ethereum’un mucidi Vitalik Buterin’dir. Buterin 2013 yılında Ethereum'u kullanıma açtı. Kendisi hem programcı hem de kripto para araştırmacısı olarak kariyerine devam etmektedir.

Ethereum, ilk fonunu 2014 yılında bir internet sitesinden bulmuştur. Aradan yaklaşık iki ayın geçmesinin ardından Ethereum saniyede yaklaşık 25 işlem yapma kapasitesine ulaştı. Yine aynı yıl içinde Ethereum ilk defa bir günde 1 milyon işlem sınırını aştı.

KRİPTO PARA NE DEMEK?

Kripto para, yapılan işlemleri güvence altına almak için şifrelemeye başvuran bir dijital varlıktır. Çalışma şekli nakite alternatif olarak tasarlanmıştır. Bu yüzden kripto para dünyasında adı alternatif döviz veya sanal döviz olarak da geçer.

MERKEZİ YOK

Kripto paranın herhangi bir merkezi yoktur. Herhangi bir devlete bağlı para birimi de değildir. Aksine bunlara alternatif olarak geliştirilmiştir. Bankası yoktur.

ALTCOIN NEDİR?

Bu işe yeni başlayan veya kripto para dünyasını yeni yeni merak eden yatırımcıların aklına takılan soru da altcoin nedir sorusudur. Altcoinle bitcoin sık sık birbirine karıştırılıyor. Şimdi sizin bu kafa karışıklığını tek bir cümleyle gidereceğiz. Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerine altcoin denir. Örnek verecek olursak; ethereum, dogecoin, ripple gibi kripto paralar altcoin olarak bilinmektedir. “Coin” zaten bilindiği üzere madeni para anlamına gelir.

Peki en doğru ve en güncel altcoin haberleri nereden takip edilebilir? Sizde bu soruya yanıt arıyorsanız kriptofoni.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.  

BİR ALTCOIN OLAN ETHEREUM HESABI NASIL VE NEREDEN AÇILIR?

Ethereum nasıl alınır ve nereden alınır? Öncelikli olarak yapmanız gereken yerli ya da yabancı kripto para borsalarının birisine başvuru yapmanız olacaktır. Tabii burada oldukça dikkatli olmanız gerekir. Kendini kanıtlamış, bilinen bir siteden hesap oluşturmanız hali hazırdaki paranızı riske atmamanız için büyük önem taşımaktadır. Kripto para borsalarında güvenlik oldukça önemli olduğundan dolayı "yüz tanıma, kimlik onaylama, telefon numarası ve e-mail onaylama, tek bir kanaldan hesaba girip yapabilme" gibi güvenlik işlemlerini uygulayan borsalardan işlem yapmanız tavsiye edilir. Güvenilir bir site buldunuz diyelim. Ondan sonraki işlemler artık çok daha kolay. Aynı siteden kimlik doğrulaması yaparak güvenli bir şekilde kayıt oluşturmanız gerekiyor. Güvenli bir şekilde kayıt yapmanızın ardından kripto para borsalarında işlem gerçekleştirmek için hesabım kısmında yer alan cüzdanda alacağınız Ethereum kadar para yüklemeniz. Bundan sonra birkaç tıklamayla sizde Ethereum gibi altcoinlerin sahibi olabilirsiniz.