Gündemin en sık sorulan soruların arasında “Ethereum fiyat değişimleri ne durumda?” ve “Ethereum grafik analizi nasıl yapılır?” var. Cevaplara geçmeden önce bu tokenden ve çıkış amacından bahsedelim.

Ethereum’un ortaya çıkışı 2013 yılında Vitalik Buterin’in yeni nesil blok zincir fikri ile olmuştur. 2014 yılında kitle fonlaması yöntemi ile geliştirilen ve ön madencilik ile üretilen yaklaşık 11.9 milyon token piyasaya giriş yapmıştır. Piyasa değeri olarak incelendiğinde bu sanal varlık Bitcoin'den sonra en çok değer gören ikinci kripto para olmasıyla bilinir.

Güncel Ethereum fiyat seçenekleri dönemsel olarak farklılık gösterebilir. En uygun fiyatları yakalayıp işlem yapabilmeniz için piyasayı takip etmeniz gerekir. Piyasaya çıktığı günden bu güne dek hareketleri incelendiğinde genellikle bu sanal varlığın yükseliş trendinde olduğu görülür. Özellikle 2020 yılında ciddi bir ivme yakalamış olup Ethereum grafik ve yorumları olumlu yöndedir. Piyasaya çıktığı ilk günde 1 ETH 0,42 dolar iken bu değer 2021 yılında 3500 dolar seviyelerine kadar çıkmıştır. İşlem yapmadan önce ilk çıkış fiyatı haricinde Ethereum ortalama yıllık fiyat değişimi, yıllık bazda net fiyatlar, aylık değişimler, fiyat üzerinde etkili olan unsurlar gibi verilere göz atmanızda fayda vardır.

ethereum-2

Ethereum Fiyat ve Grafik Analizleri Nasıl Değişir?

Bütün kripto para birimleri için fiyat değişimleri bazı etkenlere göre gerçekleşir. Ethereum fiyat seviyeleri için de geçerli olan bu durum yatırımcıların doğru işlemler yapabilmesinde etkilidir. Fiyatları belirleyen etkenler yatırımcı duyguları, Ethereum yorumları, kullanılan enerji, hükümetin yasal düzenlemeleri, piyasadaki arz talep koşulları, madencilikten elde edilen kâr seviyesi, fiyatları etkileyebilecek siyasi olaylar şeklinde ifade edilir.

Ethereum grafik verilerinde kullanıcıların o kripto para ile ilgili olumlu beklentilerinin token değerini arttıracağı görülür. Eğer tam tersi durum olursa ve güven azalırsa fiyatlarda düşüş yaşanır. Özellikle Ethereum çok sayıda altcoin için akıllı sözleşme gibi yenilikçi bir uygulamaya sahip olduğundan ve ana zincir görevi üstlendiğinden yatırımcılar açısından her zaman güvenli bulunur. Bunun da etkisiyle fiyatlar genel olarak yükseliş eğilimindedir.

ethereum-3

Ethereum Kripto Para Analizleri

Ethereum fiyat ve analizlerini incelediğinizde temel olarak piyasa değeri, piyasadaki arz, toplam arz, son 24 saatlik işlem hacmi, son 1 haftalık değişim, gün aralığı gibi verilere ulaşabilirsiniz. Bu verilere ve çok daha fazlasına en doğru şekilde erişmek için en büyük yardımcınız Paranfil olacaktır. Ethereum ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt veren Paranfil kripto para haberleri ve coin analizleri ile size yol gösterecektir. Dilerseniz uygun gördüğünüz dönemlerde Ethereum alım satım işlemlerini online olarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.