Eski Ülkü Ocakları Başkanı Alaattin Aldemir TELE1’de yayınlanan Gökmen Karadağ'ın sunduğu "Açıkça" programında, Sinan Ateş suikastına ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP'li Aldemir, 'cinayetteki mafya-siyaset-polis üçgeni nasıl işledi' konusuyla ilgili "Türkiye toplumu psikolojik bir harekata tabi tutuluyor. Propaganda metotlarından biridir bu. Korkutursunuz, sindirirsiniz, pusturursunuz, konuşturamaz hale getirirsiniz. Ondan sonra da 'Ya ne yaparsak yapalım sistem değişmeyecek, sandığa gitmeyelim' dedirtirsiniz. Temel hedef bu. Bu psikolojik harekatın bir uzantısını bugün Devlet Bahçeli'nin konuşmasında gördük. Burada psikolojik bir hareket çekiliyor. Bu öyle bir günlük, iki günlük bir olay değil. Yıllara sarih bir olay ve bu aklın ben MHP'yi aştığını düşünüyorum. MHP'deki bazı ülküdaşlarım, 'davamıza zarar veriyorsun' diyor. Kardeşim ben davanıza zarar vermiyorum, davanızı savunmak bana düşüyor. Davanıza sahip çıkacaksanız, içinizde kirli insanlar varsa bunları kusun artık" dedi.

Alaattin Aldemir MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de seslenerek, "Sayın Bahçeli, Benim kadar ülkücü harekete hizmetin mi var? Ben silah yakalatmadım ama silahtan ceza aldım. Senin arabanda Gölbaşı’nda makineli tüfekler yakalandı ifade vermedin. Bizi konuşmak zorunda bırakmasınlar. Benim başıma bir iş gelirse diye 2 yıl önceden çektiğim kasetler var. Ölürsem bunlar yayınlanacak. Türkeş’in (Alparslan Türkeş) kime ne dediği ortaya çıkacak o zaman" ifadelerini kullandı.

'CİNAYET YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI'

Alaattin Aldemir suikasta ilişkin daha önce yaptığı açıklamada, Ülkücü hareketin çok büyük bir travma geçirdiğini savunarak, "Bu iş o kadar büyük ki… Mafya, devlete hakim olmuş. Bu cinayet, yeni bir dönemin başlangıcı. Sinan Ateş arkadaşımızın mezarının üzerine toprak atanlar belli. Mezarını kazanlar ve kazdıranlar kim ve amaçları ne? Bunu sorguladığımız zaman gerçeğe ulaşabiliriz" ifadelerini kullanmıştı.