Beşiktaş Belediyesine 'çıkar amaçlı suç örgütü kurma, rüşvet, irtikap' suçlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar Kastamonu'da yakalanarak gözaltına alındı.

BirGün’ün haberine göre Hazinedar'ın İstanbul'a getirilmesi bekleniyor.

Bakan Soylu: Uluslararası yardımı da içeren alarm verildi Bakan Soylu: Uluslararası yardımı da içeren alarm verildi

Beşiktaş Belediyesi'ne düzenlenen "rüşvet" soruşturmasında 16 kişi gözaltına alınmış, 'Çıkar amaçlı suç örgütü kurma', 'rüşvet', 'irtikap' suçlarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın yakalanması için ise çalışmaların sürdüğü öğrenilmişti.

Konuya ilişkin Beşiktaş Belediyesi'nden yapılan açıklamada, operasyonun 2014 ve 2018 yılları arasında başlatılan bir sürece ilişkin olduğu ve belediyenin mevcut yönetimi ile hiçbir ilgisi bulunmadığına dikkat çekilmişti.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

Beşiktaş Belediyesi'ne 'çıkar amaçlı örgüt kurma', 'Rüşvet alma', 'irtikap' gibi suçlardan operasyon düzenlenmesine ilişkin mevcut belediye yönetiminden açıklama geldi. Açıklamada, “Bugün çeşitli basın yayın organlarında “Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon” başlıklı bazı Haberler yer almaktadır. Bu haberler 2014 ve 2018 yılları arasında başlatılan bir sürece ilişkin olup, belediyemizin mevcut yönetimi ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamanın devamında ise “Belediyemiz tüm yöneticileri ve birimleri ile görevinin başındadır. Yasalara, mevzuata ve hukuka uygun bir şekilde Beşiktaş halkına hizmet sunmaya devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.