Antep Esentepe Mahallesinde yaşayan 23 yaşındaki Aysel Kurt, ikinci çocuğuna 7 aylık hamileydi. 32 yaşındaki İsa Ç. ile dini nikahla birlikte yaşıyordu.

Aysel, önceki gün İsa Ç. tarafından darp edildi. Babasının anlatımına göre anne ve baba akrabaların haber vermesi üzerine Aysel’in evine giderek İsa Ç.’yi uyardı, kızlarına isterse onunla birlikte gelebileceğini söylediler. Babanın iddiasına göre çocuğunu bırakmak istemediği için evden ayrılmak istemeyen Aysel, şiddet tekrarlanırsa polise başvuracağını söyledi. Anne ve baba evden ayrıldıktan sonra şiddet devam etti, kadının çığlıkları üzerine eve gelen yakınlar kadını Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne götürdü. Aysel Kurt ve karnındaki bebeği kurtarılamadı. İsa Ç. gözaltına alınırken, Aysel Kurt’un ölüm nedeni Adli Tıp Kurumu’nda yapılan inceleme sonucu ortaya çıkacak.

BABA: KIZIM ÇOCUĞUNU BIRAKMAK İSTEMEDİĞİ İÇİN GELMEDİ

Kızının cenazesini almak için morga giden baba Vakkas Kurt, kızının hastaneye dövüldüğü için götürüldüğünü söyledi. Gece saatlerinde kızının şiddet gördüğünü dayak yediğini damadının akrabalarının telefonuyla olayı öğrendiğini ifade eden Vakkas Kurt, “Dün akşam annesiyle evlerine gittik, sürekli tartıştıkları için iyi geçinmelerini söyledik. Kocası bize ‘istemiyorum’ dedi, kızım ise çocuğunu bırakmak istemediğini söyledi. Bir tane çocukları var ve hamileydi. Kızım bana bir şey olursa darp ettiği için bunları dava edeceğini söyledi. Bize sabah kızımızın öldüğü haberi gelince şok geçirdim. Gece gittiğimde kızımın dudağı patlamıştı. Kızıma bizden sonra ne yaptılar bilmiyorum. Tek sağlık sorunu mide problemi vardı, başka bir şey yoktu. Herkes uyardı, ‘Akıllı olun, kavga etmeyin’ diye ama sabah bize kalbi durmuş denildi” diye konuştu