Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, gençlik kampı için gittiği Muğla'nın Datça ilçesinde yazar Feryal Pere'yi ziyaret etti. Pere'nin sosyal medyada paylaştığı fotoğrafın ardından Erkan Baş'a "sosyalist parti liderinin yazlıkta ne işi var" gibi tepkiler geldi. 

Bunun üzerine Feryal Pere, "Çok kıymetlilerim Erkan Başkan ve canım Sera Kadıgil, dün iki saat kadar evime uğradılar. Datça'daki çalışma kampına giderken. Bu kadarcığına bile layık bulmayanlar olmuş, çok üzüldüm" şeklinde paylaşım yaptı. 

Tartışmalarla ilgili olarak bugün Twitter hesabından açıklama yapan Erkan Baş, "Yalanın gerçeğin yerine geçmesine izin vermemek için yazmak şart oldu: Villam yok. Kendime ait bir evim de yok. 13 yıldır aynı evde kirada oturuyorum. 2013 model bir arabam, kitaplarım ve bilgisayarım dışında malım-mülküm yok. Bir de çıkarıp göstermek için cep telefonu :))" ifadelerini kullandı.

'ÇOCUKLARIMA ONURLU BİR AD VE YAŞAM BIRAKACAĞIM'

"Ben çocuklarıma onurlu bir ad ve yaşam bırakacağım. Sosyalistlerle ilgili algı yürüten hırsızlardan geriye kalan tek şey ise utanç olacak" diyen Baş, şöyle devam etti:

"Çünkü halktan çaldıkları ne varsa hepsini geri alacağız, halka vereceğiz. Siyaseti zengin olmak için değil halkın insanca yaşaması için yaptığımızı dostlarımız biliyor, düşmanlarımız da… Yurttaşlarımız da merak ettikleri her şeyi sormak için ne zaman isterlerse ağırlamaktan onur duyarız. Tüm parti binalarımızın kapıları yurttaşlarımıza her zaman açık."

'ÇAĞRIMI TEKRARLIYORUM: TÜM GENEL BAŞKANLARI MAL VARLIKLARINI AÇIKLAMALI'

Daha önce siyasi parti genel başkanlarının mal varlığını açıklamasını için çağrı yaptığı hatırlatan Erkan Baş, "Bu vesileyle en az iki kez yaptığım çağrıyı bir kez daha tekrarlıyorum: Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm siyasi parti genel başkanları mal varlıklarını halka açıklamalıdır. Ne kadar kolay olduğunu göstermiş olduğumu umuyorum" dedi.