TİP Genel Başkanı Erkan Baş, TİP İstanbul İl Örgütü'nde basın açıklaması yaptı.

Bu akşam Taksim'de olacaklarını söyleyen Baş, “Gezi’den suç çıkmaz. Gezi’den umut çıkar, Gezi’den dayanışma çıkar, adalet çıkar, Gezi’den emek çıkar, Gezi’den özgürlük çıkar, Gezi’den eşitlik çıkar. Biz bunları her şartta haykırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu akşam ülkenin dört bir yanında Gezi’nin taleplerinin savunucusu olmaya, bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceklerini belirten Baş, “‘Her yer Taksim, her yer direniş’ diyeceğiz. ‘Karanlık gider, Gezi kalır’ diyeceğiz. ‘Zorbalar gider, Gezi kalır’ diyeceğiz” dedi.

Erkan Baş’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

KAFTANCIOĞLU KARARI HUKUK TARİHİNE KARA LEKE OLARAK GEÇMİŞTİR

Gezi’nin yıl dönümünde intikam operasyonları da devam ediyor. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı sevgili arkadaşımız Canan Kaptancıoğlu, Silivri Cezaevi'ne götürüldü. Bu karar hukuk tarihine kara leke olarak geçmiştir. Sayısız örneğini gördüğümüz siyasi davalarda verilen kararlar gibi milletvekillerini, belediye başkanlarını tutsak eden kararlar gibi bu karar da hukuk tarihimizin kara lekesi olmuştur.

SARAY REJİMİNİN HEDEF ALDIĞI HİÇBİR ARKADAŞIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR

Yargının, ülkeyi ele geçiren bir çetenin basit bir aracına dönüştüğünü görüyoruz ve buradan bir kez daha söz veriyoruz. Saray rejiminin hedef aldığı, saldırdığı hiçbir arkadaşımızı yalnız bırakmayacağız, hiçbiri yalnız değildir. Arkalarında milyonlar var, arkalarında milyonların direnişi var."