Gazeteci Erk Acarer, "Sedat Peker, koruma polisi Erol Yıldız’ın mahkemeden hemen önce ölmesini, kirli suçlar ortaya çıkmasın diye yapılan bir infaz olarak değerlendiriyor" dedi.

Ankara'da Keçiören'in Ayvalı Mahallesi'nde oturan ve Meclis Koruma Daire Başkanlığı'nda görev yapan polis memuru Erol Yıldız'ın 06 KHA 35 plakalı otomobili dün sabah saatlerinde çalışmadı.

Yıldız, otomobilini iterek çalıştırmak istedi. Yıldız, bu sırada geri gelen aracın altında kaldı. Yıldız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Erol Yıldız, bir süre BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını yapmıştı.

Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada tanık olarak dinlenecek üç korumadan biriydi.

Hürriyet’inTBMM Koruma Daire Başkanlığı'ndan aktardığı bilgiye göre; geçmişte Yazıcıoğlu'nun koruma ekibinde bulunan, TBMM Koruma Daire Başkanlığı'nda görevli polis memuru Yıldız, helikopter kazasının meydana geldiği gün Yazıcıoğlu'nun yakın ekibinde yer almadı.

Yıldız'ın, 23 Mayıs'ta alınacak olan ifadesi, Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasından önce meydana gelen bazı konvoy kazalarıyla ilgiliydi.

Yıldız'ın ölümü şüpheli bulunup tartışılırken gazeteci Erk Acarer, ilginç bir paylaşımda bulundu. Erk Acarer şunları yazdı:

"Sedat Peker, 23 Mayıs’ta görülecek Yazıcıoğlu davasında dinlenecek koruma polisi Erol Yıldız’ın mahkemeden hemen önce ölmesini, kirli suçlar ortaya çıkmasın diye yapılan bir infaz olarak değerlendiriyor! Tıpkı Taner Ay, Ahmet Kurtuluş ya da Halil Falyalı gibi!"