Şarkıcı Gülben Ergen ve eski eşi Erhan Çelik arasında devam eden manevi tazminat davası sonuçlandı. Mahkeme, Erhan Çelik’in 1 liralık tazminatın reddine, Gülben Ergen’e de 250 bin lira ödemesine karar verdi.

Gazeteci Erhan Çelik 2018 yılında boşandıktan bir yıl sonra "aldatılan eş" konumuna düştüğünü, şarkıcı Gülben Ergen’in sosyal medya hesabından kendisi hakkında paylaşımda bulunduğunu iddia ederek 1 liralık tazminat davası açtı. Davaya karşılık Gülben Ergen de 1 milyon liralık tazminat davası açtı.

Sözcü'de yer alan habere göre, Ergen, eski eşinin asılsız haberlerle linç kampanyası başlattığını anlattığı dilekçesinde “Karşı taraf aldatıldığı nedeniyle boşandığını ileri sürmektedir. Madem öyle bir durum oldu neden boşanma davasında bahsetmemiştir. Boşandıktan bir yıl sonra aldatıldığı iddiasıyla tazminat davası açmıştır” dedi.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen karşılıklı tazminat davasına taraf avukatları katıldı. Erhan Çelik’in avukatı,  Gülben Ergen’in “Kan görmüş köpek balığına benzeyen bu iftiracı, gözü dönmüş saldırganlarla mücadelem sessizce devam ediyor” paylaşımının müvekkiline yönelik olduğunu bu nedenle davalarının kabulünü talep etti.

Gökhan Çıra'nın baba olduğunu duyan Selin Ciğerci'den ilk tepki Gökhan Çıra'nın baba olduğunu duyan Selin Ciğerci'den ilk tepki

Gülben Ergen’in avukatı ise karşı tarafın iddialarını kabul etmediklerini, ispatlanmadığını, şarkıcının yaşanan olaylar sonucu manevi zarara uğradığını belirterek davalarının kabulüne karar verilmesini talep etti. Mahkeme, Erhan Çelik’in 1 liralık tazminatın reddine, Gülben Ergen’e de 250 bin lira ödemesine karar verdi.