Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon'daki konuşmasının ardından mikrofon verdiği çocuk Erdoğan'a oy verilmesini istedi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan Trabzon'da katıldığı açılış töreninde yaptığı konuşmanın ardından kürsüye 10 yaşlarındaki bir çocuğu çıkardı.

Oyuncak hediye edilen çocuk kürsüde mikrofonu istedi ve "Bay Kemal" dediği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için "Hain" ifadesini kullandı.

Erdoğan'a oy verilmesini isteyen çocuk "Cumhurbaşkanı amcam, en iyi adam" dedi.

Erdoğan ve beraberindekiler çocuğun konuşmasını gülümseyerek izledi. Erdoğan daha sonra çocukla sohbet etti.

Erdoğan'ın "Sen şimdi Trabzon'da oynuyor musun?" diye sorduğu çocuk, Erdoğan'a Trabzonspor altyapısında forma giydiğini ve defansta oynadığını söyledi.

'ÇOCUKLARI KİRLİ SİYASETİNİZE ALET ETMEYİN'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Twitter'dan yaptığı açıklamada Erdoğan'ı kınadı: "Çocukları kirli siyasetinize alet etmeyin, onları bölmeyin, Türkiye’nin evlatlarını artık rahat bırakın. Kınıyoruz!"

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, yaşanan olaya şöyle tepki gösterdi: "Kindarlığı ve nefret söylemini çocuklara aşılayan, kürsüye çıkartıp ‘Bay Kemal hain, hain’ söyleten zihniyetinize de siyasetinize de lanet olsun.

CHP'li Ali Mahir Başarır ise "Bir çocuğa mikrofon vererek kendi kullandığı “Bay Kemal” diye başlayan nefret söylemlerini dile getirmesini gülücüklerle karşılamak en hafif tabiri ile acizliktir! Bu siyaset değil! Siyaset hiç bu kadar dip seviyede olmamıştı! Erdoğan bunu da başardı" ifadesini kullandı.