Erdoğan'dan Akşener'e: Bunlar senin iyi günlerin, asıl fatura sana kesilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde Millet İttifakı vardı

Siyaset 22.03.2019 - 17:50 22.03.2019 - 17:50

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef aldı.

Akşener’e seslenen Erdoğan, "Sen Tayyip Erdoğan'a söylemediği sözleri söylemiş gibi göstermek suretiyle zannettin ki fatura keseceksin. Bunlar daha iyi günlerin. Asıl fatura sana kesilecek." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

Birileri AK Parti'ye ders vermek istiyor. Ama unutmayalım ki dönem ders verilecek gibi değil iki elin parmakları gibi sıkı sıkıya kenetlenme dönemdir. Şunu unutmayın bugüne kadar hep dik durduk, dikleşmedik.

Bugün İslam İşbirlği Teşkilatı Konferansına dönem başkanı olarak katıldım ve İslam ülkeleriyle bir araya geldim. Bu toplantıda Yeni Zelanda'dan da başbakan yardımcısı ve devlet bakanı bir bayan da geldi. Dertleştik. Neler yapılmalı kararını verdik. Üzüldüğüm ne biliyor musunuz Yeni Zelanda'daki bu kişini pozitif yaklaşımı ve diğer yanında Avustralya'da konuşan terörist senatör...

Onun bir benzeri de Türkiye'de var. Sıkıntı orada... Özellikle CHP'ye gönül verenlere sesleniyorum. Böyle bir adama siz daha ne kadar oy vereceksiniz? İslam dünyasından kaynaklanan terör diyor! Biz batıya anlatamadık bugüne kadar, demek ki sana da anlatamamışız. Sen tehlikeli bir adamsın. Girdiğin bütün seçimleri kaybettin. Bunu da kaybedeceksin. 

‘BAY KEMAL MİLLETVEKİLLİĞİNE GÜVENİYOR’

(İYİ Parti Genel Başkanı Akşener) Şu anda senin iyi günlerin. Sen Tayyip Erdoğan'a söylemediği sözleri söylemiş gibi göstermek suretiyle zannettin ki fatura keseceksin. Asıl fatura sana kesilecek. Ben halkıma nasıl terörist diyebilirim. Böyle şey söz konusu olabilir mi Denizli'de, Aydın'da söylediğimi söylüyor. Yurt konseyi mensubuymuş, oradan yırtarmış.

Bu ülkede adalet var, bu ülke hukuk devleti. Gereken hesabı da vereceksin. Senin dirsek temasında olduğun Bay Kemal, milletvekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları yargıya müracaat etmek suretiyle avukatlarım aracılığıyla gerekli çalışmalar yapılıyor. Teröristle omuz omuza yürüyenlere 'yürüsün' diyemeyiz. Bunlara gereken dersler verilecek. İnşallah seçimden sonra bir tarafta parlamento bir tarafta yargı üzerine gideceğiz.

Bu seçimi hiçbir alternatife dayalı olmadan sırf kızgınlıkla veya kırgınlıkla sandık hesaplaşmasına çevirmeyi düşünenler şu gerçeği aklından çıkarmamalıdır; böyle bir durumda asıl hesap, seçimden sonra Türkiye'den ve Türk milletinden, dışarıdakiler tarafından sorulacaktır.

Kararlarımızı alır ve uygularken sadece kendi hissiyatımızı değil evlatlarımızın geleceğini de göz önünde bulundurmalıyız. Siyaset aynı zaman kızgın yürekleri soğutma işidir.

‘AKP'NİN KAPISINDAN İÇERİ YANLIŞ KİŞİ GİREMEZ’

Millete efendilik yapan hiç kimsenin bizimle yürümemiz mümkün değildir. Bunlar AK Parti'nin içinde yer alamaz. Hatalar olabilir ama AK Parti hiçbir zaman, hepsi de tarihe gömülen kimliksiz, kişiliksiz, davasız, vizyonsuz partilerden biri haline dönüşmeyecektir. AK Parti'nin kapısından içeri yanlış bir kişi giremez.

‘KONYA'YA SİLAH FABRİKASI KURULACAK’

Konya'ya 17 senede 51 katrilyon yatırım yaptık. Konya'ya iki devlet üniversitesini kazandırdık. Konya'da 2 millet bahçesi daha yapmak için çalışmalara başladık. 10 sağlık tesisinin yapımı sürüyor. Şehir hastanesi yüzde 60 bitmiş vaziyette. İstanbul'da Marmaray, İzmir'de Egeray gibi Konya'ya da yeni bir raylı sistem projesi kazandırıyoruz. Konya'ya 21 baraj ve 28 gölet inşa ettik. 9 baraj daha yapıyoruz. Konya Karapınar endüstri bölgemize faaliyete geçirmek için çalışma başlattık. 300 dönüm hazine taşınmazı üzerine savunma sanayi için ASELSAN tarafından uzaktan komutalı silah sistemleri üzerine fabrika kurulacak.

‘GOLAN'IN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

Doğu Akdeniz petrolleri üzerinde yeni oyunlar oynuyorlar. Ne yazık ki talihsiz açıklama yapıldı. Trump kalktı, Golan Tepeleri'nin İsrail'e ait olduğunu açıkladı. Bir defa Sayın Trump, tarih bilinci çok önemli. Golan Tepeleri için Birleşmiş Milletler'in verdiği kararlar var. Birleşmiş Milletler kararında, buralarda, İsrail'in zerre hakkı olmadığı hükmü var. Sonuna kadar Golan Tepeleri'nin takipçisi olacağız

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@