Erdoğan’dan AKP’li gençlere: Siz LGBT gençleri değilsiniz

Erdoğan ayrıca partisinin gençlerine, "Siz LGBT gençleri değilsiniz, kırıp döken gençlik değilsiniz" diye seslendi

Siyaset 01.02.2021 - 15:17 01.02.2021 - 15:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Adana, Antalya, Bursa ve Muğla il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı.

CHP'de üç milletvekilinin istifa etmesiyle ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı, "Parti içi kavgalardan AKP'yi mesul tutmak yüzsüzlüktür, pişkinliktir, siyasi arsızlıktır'' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘NEREDE PROVOKASYON VARSA CHP'LİLER ÖN SAFTA’

CHP yönetimi ayaklarına taş değse AK Parti'yi suçluyor. Parti içi kavgalardan AK Parti'yi mesul tutmak yüzsüzlüktür, pişkinliktir, siyasi arsızlıktır. Siyaset sahnesindeki varlıklarını parti içi ayak oyunlarına borçlu olanlar bizim dayanışmamızı, muhabbetimizi içlerine sindiremiyor. Gezi olaylarından itibaren nerede bir provokasyon varsa CHP'liler daima ön saflarda yer aldı.

‘KILIÇDAROĞLU'NDAN MEMNUNUZ’

Partilerinde yaşanan istifalar nedeni ile bizi hedef alıyorlar. Oysa bugün kime sorsanız Atatürk'ün CHP'si ile Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin arasında isim dışında hiçbir benzerlik yok. Sizin kimlerle kol kola yürüdüğünüzü herkes biliyor. Biz parti olarak mevcut CHP yönetiminden oldukça memnunuz. Her gün pot kıran yönetimden de gaf ebesi Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan da oldukça memnunuz. Bizim sıkıntımız demokrasimiz adınadır, Türk siyaseti adınadır. Kendi siyasetimiz adına mumla arasak bulamayacağımız bir rakiple karşı karşıyayız. Birliğimizi ve beraberliğimizi hedef alan onca saldırıya rağmen milletimiz geleceğini hâlâ AK Parti'de ve Cumhur İttifakı'nda görüyor. Son 1 yılda 1 milyon 300 binden fazla yeni üye kazandık. Partiden ayrılmış arkadaşları yeniden kazanalım.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@