Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın, eski milletvekilleriyle buluşmasında "İnsan kendi evine sahip çıkmak için herhalde davet beklemez. Algı operasyonlarının yürütüldüğü bir dönemde sizleri bir kez daha saflarımızı sıkılaştırmaya davet ediyorum" çağrısında bulunduğunu aktaran Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, seçim tartışmalarının yoğunlaştığı şu günlerde Abdullah Gül isminin de yeniden gündeme geldiğini ifade etti.

'DEVA VE GELECEK PARTİSİ'NE KAÇIŞIN ÖNÜNÜ TUTMAYI AMAÇLIYOR'

Bu toplantıların devam edeceğini belirten Pehlivan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'şu sıralar sessiz kalan çok kritik bir isimle buluşmayı arzuladığını' da yazdı. Bu ismin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu söyleyen Pehlivan, Gül cephesinin ise bu buluşma talebini doğrulamadığını ifade etti.

'Erdoğan’ın sürpriz iftar buluşması' başlıklı köşesinde, "Bir dönem üst düzey görev yapmış, iki tarafın da ortak tanıdığı eski bir bürokrat da Erdoğan’ın bu buluşma isteği için aracı olmaya soyunmuş" diye yazan Pehlivan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Taraflar sır gibi saklıyor, sadece bir avuç kişi biliyor. İki cepheden ‘olabilir’ diyen de ‘doğru değil‘ diyen de var. Eğer gerçekleşirse Erdoğan birlikte verilen fotoğraf karesiyle iki partiye, yani DEVA’ya ve Gelecek’e kaçışın önünü tutmayı amaçlıyor.

Kaynaklarım, Erdoğan’ın görüşmek istediği kişinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu iddia ediyor. Ancak Gül cephesi ‘Böyle bir durum yok’ yanıtını veriyor.

Ramazan ayında sürpriz bir iftar buluşması görürseniz, bu satırları hatırlayın."