Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda "Gece yarısı başlayan finans oyunlarıyla ülke çökertilmeye çalışıldı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'nin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye 10 yıllık dönemde aklınıza gelecek her yol ve yöntemle sınandı.

Ekonomiye yönelik tehditler savruldu. Gece yarısı başlayan finans oyunlarıyla ülke çökertilmeye çalışıldı.

Enflasyondan kurtulmak için ana muhalefetin sözcüsü bizden kurtulmanın gereğinden bahsediyor. Yüzde 7'ye düşüren kimdi enflasyonu? Biz düşürdük. Faizi düşüren kimdi? Bizdik. Sizin kitabınızda düşük faiz diye bir şey yok.

Ülkemizde bir kesim dışardan aldıkları destekle kardeşliği dinamitlemenin peşinde. Parmak sallamakla bir yere varamazsınız.

Aylardır erken seçim diyor. Cumhur İttifakı'ndan Devlet Bey bu işin Haziran 2023'te olacağını söylüyor, ben de öyle. Erken seçim yok. Bu ülke bir hukuk devleti, belirtilen tarih neyse o tarihte seçim yapılacaktır. Bay Kemal noktalı virgül değil nokta koyuyorum.

Buradan manşet ile hükümet devirip kurmaya alışmış gazeteci kılıklılara sesleniyorum. Buradan emperyalistlere sesleniyorum, vesayet artıklarına sesleniyorum, başaramayacaksınız.
Ne yaptığımızı biliyoruz, niçin yaptığımızı biliyoruz, nereye ulaşacağımız biliyoruz. Emin adımlarla yolculuğumuza devam ediyoruz.

Türkiye bu treni kaçırmayacak. Hatta bu trenin son vagonunda falan değil, birinci sınıfında yerimizi alacağız. Uyguladığımız yeni ekonomik politikanın amacı budur.

Dün açıkladığımız program amacına ulaştı. Milletimiz bunu benimsemiş, piyasayalar da uygun adımları atmıştır.