Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Hazine ve Maliye Bakan Nureddin Nebati ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile EYT düzenlemesine ilişkin toplantı yapıyor.  Erdoğan’ın toplantının ardından EYT düzenlemesine ilişkin açıklama yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesiyle ilgili bir toplantı yapılıyor.

Kocasına kızdı genelevde çalışmaya başladı! Kocasına kızdı genelevde çalışmaya başladı!

NTV'de yer alan habere göre, toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat 19:45'te bir konuşma yapması ve EYT düzenlemesinin açıklanması bekleniyor.

ERDOĞAN YILBAŞINDAN ÖNCEYİ İŞARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT ile ilgili geçen pazartesi yapılan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Çalışanlarımızın, emeklilikle ilgili beklentilerini karşılayacak hazırlığı yakında tamamlıyoruz. Arzumuz EYT'yi yılbaşından önce gündemimizden çıkarmak" ifadelerini kullanmıştı.

8 Eylül 1999 öncesinde sigorta girişi olanlar EYT'li olarak nitelendiriliyor. Bu tarihte çıkan yasa sonrasında emeklilik için 58'e kadar uzatılan yaş şartı getirilmişti.  Yasa öncesinde kadınlar 20 yıl sigortalılık süresi ve 5 bin prim, erkekler de 25 yıl sigortalılık süresi ve 5 bin primi doldurduklarında emeklilik hakkı kazanıyorlardı.