Irak'ın Erbil kentinde roket saldırısı düzenlendiği açıklandı. 3 roket fırlatıldığı belirtilen saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) başkenti Erbil'in Habat ilçesine bağlı Kewirgosk bölgesine yönelik 3 roket saldırısı düzenledi.

Duvar’ın haberine göre, IKBY Anti-Terör Birimi'nden yapılan açıklamada roketlerin Erbil'in 30 km uzağındaki Habat ilçesine bağlı Kewirgosk bölgesindeki petrol rafinerisi yakınına düştüğü belirtildi.

Musul'un Hemdaniye bölgesinden yapıldığı ifade edilen saldırıda yaralı ve can kaybı olmadığı, herhangi bir zarar oluşmadığı aktarıldı.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu: Yurttaşlarımız sureti muhalif görünen ama psikolojik harp dahilinde kurulmuş yapılara dikkat etmelidir Kılıçdaroğlu: Yurttaşlarımız sureti muhalif görünen ama psikolojik harp dahilinde kurulmuş yapılara dikkat etmelidir

Erbil merkezli yayın kuruluşu K24'ün haberinde ise, Musul'un batısındaki Başika kasabası yakınlarında Türk askerlerinin de bulunduğu Zelkan Üssü’ne de füze fırlatıldığı iddia edildi.