Gazeteci Enver Aysever,Demirören Holding 'in Ziraat Bankası'ndan aldığı 300 milyon dolar ve 1 milyar 118 milyon lira krediye karşılık ipotek ettirdiği Kemer Country'deki yeşil alanların polis eşliğinde yapılaşmaya açılmasına tepki gösterdi.

Aysever, tepkisini dile getirirken ekonomik krize de işaret ederek, "Devlet bunlara kredi veriyor, gariban işçi son derece sıkıntılı vaziyette, emekli öyle... Bunların ne özelliği var? Ben olsam yemin ediyorum geldiğim gün, bunların mallarının tamamına el koymazsam şerefsizim" diye konuştu.

Aysever, TELE 1'de yaptığı "Gündeme Not" programında yaşananlara tepki göstererek "Yazık günah ya memlekette ne yeşil bıraktığını ne park bıraktınız ne ev bıraktınız. Çalışan insan bir lokma ekmek bulamıyor, bunlar bir eli yağda bir eli balda. Ne özelliğiniz var? Devlet bunlara kredi veriyor, gariban işçi son derece sıkıntılı vaziyette, emekli öyle... Bunların ne özelliği var? Ben olsam yemin ediyorum geldiğim gün, bunların mallarının tamamına el koymazsam şerefsizim" ifadelerini kullandı.

"Bunları devlet görevine gönderirim" sözlerine devam den Aysever, "Yanında çalıştığı kim var tuvaletçi mi? Ulan 6 ay sen tuvaletçilik yapacaksın. Sana yemek getiren aşçı mı garson mu? Sen ona yemek getireceksin. Bak bakalım bu şımarık patronlar bu görgüsüz tipler o zaman ne yapacaklar" dedi.

Aysever, tepkisinin "Halkın kanını emdiniz, canına okudunuz. Aldığınız kredileri ödemediniz. Yatacak yeriniz yok" diye konuştu.