Tele1’de yayınlanan “Açıkça” programına Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt konuk oldu.

Enginyurt, Eski Ülkü Ocakları Başkanı Alaattin Aldemir’in Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘suikast’ iddialarına yönelik konuştu.

Enginyurt, “Sayın Kılıçdaroğlu’na suikast yapacak adamı analar doğurmadı. O adamdan kahpe olur, namussuz olur, alçak olur, tetikçi olur” çıkışında bulundu.

Mehmet Ağar Azerbaycan'da ortaya çıktı: Aliyev ile aynı karede Mehmet Ağar Azerbaycan'da ortaya çıktı: Aliyev ile aynı karede

“Biz korkmuyoruz” diyen Enginyurt şöyle konuştu:

“Allah’tan korkuyoruz sadece, biz. Onun dışında hiç kimsenin gücü bize yetmez. Biz bu yola çıkarken, ‘Saraylarda yaşayan Yezid olmaktansa Kerbela çöllerinde şehit olan Hüseyin olmayı tercih ederiz’ diye çıktık. Biz bu yola çıkarken ‘Muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’e inanarak çıktık. Biz bu yola çıkarken çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini düşünerek yola çıktık. Biz bu yola çıkarken Mustafa Kemal Atatürk’e ‘zalim’ ve ‘kafir’ diyenlere en sert şekilde tepki göstererek sarı saçlı, mavi gözlü Mustafa Kemal Atatürk’ün, o dev adamın yol arkadaşı olmak için yola çıktık”