Bir grup milletvekili ile MHP'li Ahmet Erbaş’ın TBMM'deki odasında toplantıya katıldığı öne sürülen Demokrat Partili Cemal Enginyurt, "MHP’nin yapacağı toplantıdan bana ne?" diyerek iddiaları yalanladı.

Gerçek Gündem’e konuşan Enginyurt, "MHP kendi iç hesaplaşmasında kendi arkadaşlarını imha etmek için bizim ismimizi kullanıyor. Eğer toplantı yapacaksak kameraların olduğu yerde herkesin izlediği yerde toplantı mı olur? MHP’nin yapacağı toplantıdan bana ne" dedi.

Enginyurt devamında, Ahmet Erbaş’ın MHP lideri Devlet Bahçeli’nin önüne atıldığını savundu. Enginyurt şu ifadeleri kullandı: 

"Bunlar benim sevdiğim kişiler, Baki Ersoy da çok sevdiğim bir insandır. Ahmet Erbaş’ı şimdi Devlet Bahçeli’nin önüne attılar. Ben bu kişileri Meclis’te ziyarete gitmiş de olabilirdim. Baki Ersoy’u da aradım ‘geçmiş olsun’ dedim. Aynı şeyleri ben de yaşadığım için o psikolojiyi biliyorum çünkü. Bu insani bir meziyettir. Ama böyle bir toplantı yok. Böyle bir toplantıya katılmadım. Böyle bir toplantı olsa zaten açıkça söyleriz. Dün dedikleri saatte Meclis’te 2’de basın toplantısındaydım. İftara kadar partideydim.”

MHP Ordu Milletvekili olarak Meclis'e giren Cemal Enginyurt, AK Parti'ye yönelik eleştirilerinin ardından, Temmuz 2020'de partiden ihraç edilmişti.