Emek Partisi Ordu İl Örgütü tarafından 28 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 13.00’te Belediye İş Sendikası Ordu Şubesi Toplantı Salonu’nda Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan’ın konuşmacı olarak katılacağı, “Seçim Sürecinde Laiklik ve Demokrasi Mücadelesinin Önemi” paneline çağrı için bildiri dağıtımı yapıldı.

“LAİKLİK VE DEMOKRASİ İÇİN MÜCADELE ŞART”

Davetiye ve bildiri dağıtımı yaparken panel hakkında bilgi veren Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya şunları söyledi.

“İktidar seçim sürecine girilmesine rağmen laiklikle çelişen bir anayasa değişikliğini gündeme getirdi. Koşulsuz ret edilmesi gereken anayasa taslağı AKP ve MHP temsilcilerinin oylarıyla komisyondan geçti. Ancak bu Meclis’ten ve halkın onayından geçmeyecektir. Laiklik ve demokrasiye her gün daha çok gereksinim duyulmaktadır. İktidar, halkın günlük yaşam biçimine bile müdahale etmektedir. Ancak 21 yıllık iktidarlarına rağmen istediklerini başaramadılar. Bu nedenle seçim sürecini de dikkate alarak laiklik ve demokrasi mücadelesini büyütmek zorundayız. Parti olarak bir panel yapmayı uygun gördük. Halkımızı laiklik ve demokrasi mücadelesini büyütmeye çağırıyoruz. Bu mücadelenin nasıl olması gerektiğini panelimizde bir kez daha vurgulayacağız.”

“SEÇİMLE YETİNMİYORUZ ANCAK SEÇİMİ DE ÖNEMSİYORUZ”

Kaya yaptığı açıklamada, fiili mücadele yanında bugün açısından seçimin de önemli olduğunu belirterek, “Laiklik ve demokrasi mücadelesi yalnızca seçim yoluyla verilmiyor. Her gün verilmesi gereken bir mücadele alanıdır. Ancak tek adam rejiminin sonlandırılması laiklik ve demokrasi mücadelesi için de yol temizliği anlamına gelecek. Parti olarak tek adam rejiminin sonlandırılması için üzerimize düşeni yapacağız. Parti olarak milletvekilliği seçimine katılacağız.  Emek Özgürlük İttifakı olarak ittifak güçleriyle ortak hareket edeceğiz” dedi.