Emek ve Özgürlük İttifakı, bileşenlerin Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesinin ardından basın toplantısıyla tutumunu açıklayacak.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Emek ve Özgürlük İttifakı’nda Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz yok. Ayrıca tutum, Kılıçdaroğlu’na doğrudan destek şeklinde olmayacak ancak aday çıkarılmayacak ve Kılıçdaroğlu işaret edilecek.

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın son toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ya da desteklenmesine itiraz eden bileşenin olmadığı öğrenildi.

AKP’li Meclis üyesinden deprem istifası: İktidar sorumluluklarını yerine getirmedi AKP’li Meclis üyesinden deprem istifası: İktidar sorumluluklarını yerine getirmedi

Edinilen bilgiye göre “makul adaylardan olduğu” vurgulanan Kılıçdaroğlu’na doğrudan destek açıklaması yapılmayacak. Bunun yerine aday çıkarmama yönünde birleşildiği, açıklamada ise Kılıçdaroğlu’na işaret edileceği belirtiliyor.

Emek ve Özgürlük İttifakı tarafından yapılacak açıklamanın, “doğrudan Kılıçdaroğlu’na oy isteği yönünde olmayacağı ancak iktidarın yenilmesi  ve oyların bölünmemesi için çağrı” şeklinde olacağına vurgu yapılıyor.