Rize’nin Fındıklı ilçesinde Emek Partisi (EMEP) ilçe örgütüne kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırı düzenlenirken ilçe binasında bulunan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın fotoğrafları, afişler, dövizler ve pankartlar parçalandı.

Evrensel’e konuşan EMEP Fındıklı İlçe Başkanı Onur Erşahin, “Bu saldırının özellikle planlanmış, örgütlü bir saldırı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

HDP'de cumhurbaşkanı adayı için isim konuşuluyor HDP'de cumhurbaşkanı adayı için isim konuşuluyor

Yaşananları anlatan Erşahin “İlçe binamıza girdiğimizde 10 Ekim Ankara Katliamında kaybettiğimiz yoldaşlarımızın resimleri, Denizlerin posterleri ve afişlerimizin yırtılmış olduğunu gördük. Arşiv odamız da dağıtılmış durumdaydı. Bu saldırının özellikle planlanmış, örgütlü bir saldırı olduğunu düşünüyoruz. Sadece partimize yapılmış bir saldırı olmasının ötesinde emekten demokrasiden yana olan Karadeniz’in tüm ilerici aydınlık güçlerine yapılmış bir saldırı bu. Bu saldırılar ilk değil belki son da olmayacaktır ancak ideallerimiz ve mücadelemizin önünde hiçbir engel tanımayacağız. Yarın da saat 14.00’te ilçe binamızda konuyla ilgili bir açıklama yapacağız. Tüm dostlarımızı açıklamaya bekliyoruz” dedi.