Prof. Dr. İhsan Eliaçık, kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün yangına karşı "tekbir getirin" sözleri için "Oturduğun villayı sat, yangında evi ahırı yanan vatandaşlardan 20 tanesine ev olur, 2+1 neyine yetmiyor." yorumunda bulundu.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın orman yangınları için sarf ettiği sözler tartışılmaya devam ediyor.

Cübbeli'nin "Hadîs-i Şerîf'te: 'Yangın gördüğünüz zaman tekbir getirin, zira tekbir gerçekten onu söndürür' buyuruluyor. (İbnü's-Sünnî, Amelü'l Yevm, rakam: 289-292)" ifadelerine İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık tepki gösterdi. 

Cübbeli'nin sözleri için Eliaçık "Bu yalandır, uydurmadır, iftiradır. çıksınlar damlara tekbir getirsinler de şu yangını söndürsünler" ifadelerini kullandı.

Eliaçık'a Cübbeli Ahmet ise "Hadîslerin tümünü inkâr ederek bize "Sünnete uymamızı emreden" Kur'ân'ı da inkâr etmiş olan İhsan Eliaçık'ın tekbîri hafife alan şu beyânlarını dinlerseniz cehennemin ne lüzûmlu bir şey olduğunu anlarsınız" tepkisini gösterdi.

Eliaçık ise Cübbeli'nin ifadelerine "Oturduğun villayı sat, yangında evi ahırı yanan vatandaşlardan 20 tanesine ev olur, 2+1 neyine yetmiyor. Böyle yaparsan 20 yangın söndürmüş olursun." şeklinde tepki verdi.