Elektrik tüketiminde meskenlerde 5 kWh olarak belirlenen ilk kademe kotasının 7 kWh güncellenmesine ilişkin EPDK kararı Resmi Gazete’de yayımlandı

Elektrik tüketiminin faturalandırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı karar Resmi Gazete'de yayımlandı.  

Gözden kaçırmayın

Çavuşoğlu önce Filistin'i, ardından İsrail'i ziyaret edecek Çavuşoğlu önce Filistin'i, ardından İsrail'i ziyaret edecek

Kararda, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK) 31/01/2022 tarihli toplantısında; 31/12/2021 tarihli ve 10707 sayılı Kurul Kararı ile mesken alçak gerilim tek zamanlı abone grubu için faturaya esas günlük ortalama 5 kWh olarak belirlenen tüketim miktarının, 1/02/2022 tarihinden itibaren düzenlenecek faturalar için günlük ortalama 7 kWh olarak güncellenmesine karar verildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü Kabine toplantısı sonrası konya ilişkin şunları söylemişti: “Vatandaşlarımızın elektrik faturalarının iki kat, hatta üç kat arttığı şikayetleri üzerine, ilgili kurumlarımıza elektrik tarifelerinin yeniden düzenlenme talimatını verdik. Bu çerçevede, en düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan tüketim tutarını 7 kilovata, aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkartıyoruz. Şubat ayından sarf edilecek elektriğin faturası, vatandaşlarımız lehine yapılacak yeni düzenlemeye uygun şekilde gelecektir."