Ekonomist Atilla Yeşilada, "Kapsamlı bir istikrar paketi açılmadığı sürece Rusya ya da Suudi Arabistan'dan milyar dolarlar gelse bile ancak enflasyonu patlatmaya yarar. Rus-Arap parası Erdoğan'ı kurtarmaz" yorumunu yaptı. 

Yeşilada, Dr. Artunç Kocabalkan ile katıldığı Youtube programında, "Rusya’dan bize daha fazla para gelebilir. Rusya’nın bizden ‘yaptırımların etrafından dolaşmaya yardım etme’ beklentisi var ama Suudi Arabistan’ın Türkiye ile ilgili bir beklentisi yok. Diyelim ki; Rusya’dan 50 milyar dolar geldi. Bu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seçim kazandırır mı? Kazandırmaz. Tek oy bile getirmez. Yüzde 80 enflasyon üretiyoruz; para geldi, harcamaları iki misline çıkardın, ne olur enflasyon? Yüzde 160’a çıkar. Türkiye’de harcamalar cari açığa sıçradığı için Putin’in verdiği paranın büyük bölümü cari açığı finanse etmeye gider. Ayrıca gelecek paranın büyük bölümü iktidara yakın isimlere gider.” dedi. 

Sözcü'nün aktardığına göre Yeşilada şunları kaydetti:

“Bundan sonra dolar TL’nin değer kazanması da Erdoğan’a oy kazandırmaz. Türkiye’de halkın derdi işsizlik, yoksulluk. Bunları TL değer kazansa da çözemiyorsun. TL’nin değer kazanması da bundan sonra harcamalar tarafından enflasyonu körükleyecek bir etki yapacaktır.

"Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında bir finans satrancı oynanıyor"
Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında bir finans satrancı oynanıyor. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a ‘aldığın kararların faturasını seçimden sonra benim kazanacağım döneme atamazsın, kendi döneminde sonuçlarıyla yüzleş’ diyor”