İBB, 10 günlük Kore gezisi için 28 milyon TL bütçe ayırdı

İBB'nin Güney Kore etkinliği için ayırdığı bütçeye CHP karşı çıktı...

İBB, 10 günlük Kore gezisi için 28 milyon TL bütçe ayırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 12-22 Eylül’de Güney Kore’de İstanbul’u tanıtma etkinliklerine 28 milyon TL bütçe ayırması tartışma yarattı.  AKP'li üyelerin oyçokluğuyla kabul edilen bütçeye CHP Grubu, “Bu savurganlığın altına imza atmayız” diyerek ret oyu verdi.

Ancak 12-22 Eylül 2014 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan etkinlik için Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu ile AB ve Dış İlişkiler Komisyonu’nun bütçeden harcama yapabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a yetki verilmesine ilişkin rapor İBB Meclisi’nde CHP’nin muhalefetine karşın, AKP'li üyelerin oy çokluğuyla kabul edildi.

CHP Grubu adına konuşan İBB Meclis Üyesi Coşkun Tanış, Güney Kore seyahati için yapılacak harcamanın ve gidecek kişi sayısının makul bir seviyeye çekilmesini isterken, Komisyon Başkanı Bülent Katkak ise, bu paranın İstanbul’un Türkiye’nin tanıtımı için harcanacağını, Güney Kore’de düzenlenecek etkinliğe mehter takımı ve tiyatro grubunun da içinde olduğu çeşitli etkinlik düzenleyeceklerini söyleyip, geçtiğimiz yıl Türkiye’deki organizasyon sonucunda İstanbul’a 20 bin turist artışı olduğunu savundu.

200 KİŞİ GİDECEK

Kore’deki İstanbul tanıtımına, aralarında meclis üyeleri, tiyatro sanatçıları, mehteran takımı üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 200 kişinin katılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2014, 21:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eda sarı
Eda sarı - 4 yıl Önce

Böyle birşey yapıyosunuz ama sadece millet bekilleri tıyatro sanatcıları gidiyor halkın cebınden cıkan parayı halkta yesın 200 kişi gidiyorsa eger 50 halktan olmalıydı o kadar genç nesilliniz var bu durumu kınıyorum...