Dolar yükselişe geçti: 3,83'ü gördü

Alman kamu bankalarının siyasi tansiyon nedeniyle Türkiye şirketlerine kredilerini kısacağı iddiası dolar kurunu hareketlendirmişti.

Dolar yükselişe geçti: 3,83'ü gördü

Dolar fiyatları bugün Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından akşam saatlerinde yükselerek 3,83'e ulaştı.

18.30 itibarıyla da dolar 3,80 seviyesine geriledi. Dolar/TL bu akşam uluslararası piyasalarda 9 Ekim'den beri en yüksek seviyeye ulaşmış oldu.

Euro/TL paritesi de 4,47'den işlem görüyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2017 yılı Ekim ayı ’Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının ardından yaptığı açıklamada faizlerde herhangi bir değişikliğe gidilmediğini duyurmuştu.

Dün gece Alman kamu bankalarının siyasi tansiyon nedeniyle Türkiye şirketlerine kredilerini kısacağı iddiası dolar kurunu hareketlendirmişti. 

Piyasalar kapalıyken uluslararası pazarda dolar/TL kuru 3,81'e dayanmıştı. Güne 3,76 seviyesinde başlayan dolar PPK kararı sonrası önce 3,7850 seviyesine yükseldi, gün sonunda ise 3,83'ü gördü. Dün rekor kıran euro/TL de 4,43 seviyesinde hareket ediyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2017 yılı Ekim ayı ’Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının ardından yaptığı açıklamada faizlerde herhangi bir değişikliğe gidilmediğini duyurmuştu.

(Kaynak:CNN Türk)

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 12:40

Tıkla, Demokrat Haber’e Şimdi Destek Ol >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER